۷ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیران خارجه آمریکا و اسرائیل در مورد جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای گفت‌وگو کردند

گبی اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل، از گفت‌و‌گوی خود با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، در مورد تلاش‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، خبر داد. وزیر خارجه اسرائیل روز دوشنبه ۲۰ بهمن در حساب کاربری خود در توئیتر، ضمن اعلام این مطلب، گفت: «ما همچنین در مورد تلاش‌های مشترک برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای و رفتار برهم‌زننده‌اش در منطقه، گفت‌وگو کردیم.» 3/3 We also discussed joint efforts to prevent Iran from acquiring nuclear weapons & its destabilizing regional activity. I thank @JoeBiden & Sec of State Blinken for their true and deep commitment to Israel's security and the strategic alliance between our countries. 🇺🇸🤝🇮🇱 — גבי אשכנזי - Gabi Ashkenazi (@Gabi_Ashkenazi) February 8, 2021گبی اشکنازی افزود: «من از جو بایدن و آنتونی بلینکن وزیر خارجه، از تعهد واقعی و عمیق آن‌ها به امنیت اسرائیل و ائتلاف استراتژیک بین کشورهای‌مان، سپاسگزارم.» آقای اشکنازی در بخش دیگری از این پیام با اشاره به این که دو طرف در این تماس در مورد تصمیم اخیر دیوان بین ..

گبی اشکنازی وزیر خارجه اسرائیل، از گفت‌و‌گوی خود با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، در مورد تلاش‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، خبر داد.

وزیر خارجه اسرائیل روز دوشنبه ۲۰ بهمن در حساب کاربری خود در توئیتر، ضمن اعلام این مطلب، گفت: «ما همچنین در مورد تلاش‌های مشترک برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای و رفتار برهم‌زننده‌اش در منطقه، گفت‌وگو کردیم.»

3/3
We also discussed joint efforts to prevent Iran from acquiring nuclear weapons & its destabilizing regional activity. I thank @JoeBiden & Sec of State Blinken for their true and deep commitment to Israel's security and the strategic alliance between our countries.
🇺🇸🤝🇮🇱

— גבי אשכנזי – Gabi Ashkenazi (@Gabi_Ashkenazi) February 8, 2021

گبی اشکنازی افزود: «من از جو بایدن و آنتونی بلینکن وزیر خارجه، از تعهد واقعی و عمیق آن‌ها به امنیت اسرائیل و ائتلاف استراتژیک بین کشورهای‌مان، سپاسگزارم.»

آقای اشکنازی در بخش دیگری از این پیام با اشاره به این که دو طرف در این تماس در مورد تصمیم اخیر دیوان بین المللی کیفری گفت‌و‌گو کرده‌اند، این تصمیم را «اساساً نادرست و تبعیض‌آمیز» خواند و گفت که آن تصمیم «این فرصت کمیاب برای ارتقاء صلح در منطقه ما را به خطر می‌‌اندازد.»

این دومین گفت‌وگوی تلفنی وزیران خارجه اسرائیل و‌ آمریکا از زمان شروع دولت پرزیدنت بایدن است.