۸ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

۱۱۹ نماینده جمهوری‌خواه آمریکا در نامه جدیدی، مخالفت خود را با بازگشت آمریکا به برجام اعلام کردند

در نامه جدیدی که برخی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده روی وبسایت خود منتشر کرده‌اند، ۱۱۹ عضو این نهاد قانونگذاری آمریکا از جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده خواستند که به توافق هسته‌ای برجام، به شکلی که اکنون وجود دارد و بدون رسیدگی به برخی از «ضعف‌های توافق اصلی»، برنگردد. آنها در نامه خود گفته اند که آن توافق باعث جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته ای نمی شود، بلکه نقشه‌ای است که ایران بتواند با آن «مقادیر زیادی پول» به دست آورد و به سلاح هسته‌ای برسد. پیشتر نیز بیش از پنجاه تن از اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای از جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، خواسته بودند که به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران باز نگردد. بیش از ۵۰ نماینده جمهوری‌خواه کنگره خواستار عدم بازگشت آمریکا به برجام شدندبیش از پنجاه تن از اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای از جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، خواستند به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران باز نگردد.این در حالی است که ۴۱ مقام سابق آمریکایی نیز با امضای یک نامه سرگشاده به جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده،..

در نامه جدیدی که برخی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان ایالات متحده روی وبسایت خود منتشر کرده‌اند، ۱۱۹ عضو این نهاد قانونگذاری آمریکا از جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده خواستند که به توافق هسته‌ای برجام، به شکلی که اکنون وجود دارد و بدون رسیدگی به برخی از «ضعف‌های توافق اصلی»، برنگردد.

آنها در نامه خود گفته اند که آن توافق باعث جلوگیری ایران از دستیابی به سلاح هسته ای نمی شود، بلکه نقشه‌ای است که ایران بتواند با آن «مقادیر زیادی پول» به دست آورد و به سلاح هسته‌ای برسد.

پیشتر نیز بیش از پنجاه تن از اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای از جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، خواسته بودند که به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران باز نگردد.

Light illuminates the U.S. Capitol dome on Capitol Hill in Washington, Monday, March 16, 2020. With an urgency unseen since the…بیش از ۵۰ نماینده جمهوری‌خواه کنگره خواستار عدم بازگشت آمریکا به برجام شدندبیش از پنجاه تن از اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای از جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، خواستند به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ایران باز نگردد.

این در حالی است که ۴۱ مقام سابق آمریکایی نیز با امضای یک نامه سرگشاده به جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، خواستار بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای با ایران شده و هشدار داده‌اند ناکامی در این امر می‌تواند به معنای یک جنگ پرهزینه جدید باشد.

FILE - In this July 14, 2015 file photo, British Foreign Secretary Philip Hammond, 2nd right, U.S. Secretary of State John…گروهی از مقام‌های سابق آمریکا خواستار بازگشت پرزیدنت بایدن به برجام شدند۴۱ مقام سابق آمریکایی با امضای یک نامه سرگشاده به جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده خواستار بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای با ایران شده و هشدار داده‌اند ناکامی در این امر می‌تواند به معنای یک جنگ پرهزینه جدید باشد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی که متن آن روز دوشنبه ۱۳ بهمن منتشر شد، هشدار داد که ایران تنها چند ماه دیگر تا زمانی که بتواند مواد کافی برای ساخت یک بمب هسته‌ای تولید کند، فاصله دارد. وی افزود که اگر ایران همچنان به نقض کردن محدودیت‌های توافق هسته‌ای ادامه دهد، ممکن است فقط چند هفته دیگر به آن جا برسد.

وزیر خارجه آمریکا گفته است در صورت بازگشت ایران به تعهداتش در توافق هسته‌ای برجام که در سال ۲۰۱۵ امضا شد، ایالات متحده هم به آن بازمی‌گردد و پس از آن به همراه متحدان و شرکا روی توافقی «بلندمدت‌‌تر و قوی‌تر» که حاوی دیگر موارد باشد، کار خواهد کرد.