۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

زلزله‌ای بسیار شدید بخش‌هایی از ژاپن را لرزاند

زمین لرزه‌ای قوی به شدت ۷.۳ ریشتر اواخر روز شنبه ۲۵ بهمن، در اعماق آب‌های شمال شرق ژاپن رخ داد. بر اثر این زمین لرزه، فوکوشیما و میاگی و شمار دیگری از مناطق لرزید. اما به نوشته آسوشیتدپرس، مقامات گفته‌اند که تهدید سونامی وجود ندارد. مقامات یک نیروگاه هسته ای در فوکوشیما را برای بررسی هرگونه مشکل احتمالی بررسی کرده‌اند. این نیروگاه ده سال پیش در پی یک زمین لرزه شدید و سونامی، شاهد ذوب مواد هسته ای بود. به گفته یک سخنگوی دولت، گزارش فوری درباره مشکل در دیگر نیروگاه های هسته ای منطقه وجود ندارد. گزارشی فوری از زخمی های احتمالی نیز منتشر نشده است. شرکت برق توکیو گفته است در پی زلزله، حدود ۸۶۰ هزار خانه بدون برق هستند. گزارش شده حرکت برخی از قطارها در شمال شرق ژاپن نیز متوقف شده است و خسارت های دیگر احتمالی هنوز تحت بررسی است.

زمین لرزه‌ای قوی به شدت ۷.۳ ریشتر اواخر روز شنبه ۲۵ بهمن، در اعماق آب‌های شمال شرق ژاپن رخ داد.

بر اثر این زمین لرزه، فوکوشیما و میاگی و شمار دیگری از مناطق لرزید. اما به نوشته آسوشیتدپرس، مقامات گفته‌اند که تهدید سونامی وجود ندارد.

مقامات یک نیروگاه هسته ای در فوکوشیما را برای بررسی هرگونه مشکل احتمالی بررسی کرده‌اند. این نیروگاه ده سال پیش در پی یک زمین لرزه شدید و سونامی، شاهد ذوب مواد هسته ای بود.

به گفته یک سخنگوی دولت، گزارش فوری درباره مشکل در دیگر نیروگاه های هسته ای منطقه وجود ندارد.

گزارشی فوری از زخمی های احتمالی نیز منتشر نشده است. شرکت برق توکیو گفته است در پی زلزله، حدود ۸۶۰ هزار خانه بدون برق هستند.

گزارش شده حرکت برخی از قطارها در شمال شرق ژاپن نیز متوقف شده است و خسارت های دیگر احتمالی هنوز تحت بررسی است.