۱۲ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وقوع آتش سوزی در پی انفجار یک تانکر سوخت در گمرک مرزی افغانستان؛ مقامات هرات خواستار کمک ایران شدند

یک تانکر سوخت روز شنبه ۲۵ بهمن در گمرک اسلام قلعه، واقع در استان هرات، در غرب افغانستان و در مرز ایران، منفجر شد. بر اساس گزارش‌ها ده‌ها تانکر دیگر نیز در پی این انفجار، آتش گرفت. علت انفجار هنوز روشن نیست و گزارش فوری از کشته‌های احتمالی منتشر نشده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل سخنگوی یک بیمارستان منطقه هرات نوشته است که شدت آتش سوزی به حدی است که آمبولانس ها برای نزدیک شدن به منطقه مشکل دارند. در همین حال، بخش دری صدای آمریکا نیز گزارش کرده است که سید وحید قتالی، استاندار هرات، خواستار کمک ایران برای مهار آتش سوزی شده است. سید وحید قتالی به خبرنگاران گفت برای مهار آتش سوزی امکانات کافی در اختیار ندارد. وحید قتالی همچنین گفت که سعی شده است برای مقابله با آتش سوزی از تهران کمک هوایی دریافت شود. به گفته مقامات افغان، این آتش سوزی افغانستان را مجبور کرد که خط انتقال برق از ایران را قطع کند. آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داد، یک مقام استان خراسان رضوی اعلام کرده است که به دنبال درخواست کمک از هرات، نیروهای امداد و آتش نشانی از ایران برای مهار آتش سوزی در افغانستان به آن..

یک تانکر سوخت روز شنبه ۲۵ بهمن در گمرک اسلام قلعه، واقع در استان هرات، در غرب افغانستان و در مرز ایران، منفجر شد. بر اساس گزارش‌ها ده‌ها تانکر دیگر نیز در پی این انفجار، آتش گرفت.

علت انفجار هنوز روشن نیست و گزارش فوری از کشته‌های احتمالی منتشر نشده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل سخنگوی یک بیمارستان منطقه هرات نوشته است که شدت آتش سوزی به حدی است که آمبولانس ها برای نزدیک شدن به منطقه مشکل دارند.

در همین حال، بخش دری صدای آمریکا نیز گزارش کرده است که سید وحید قتالی، استاندار هرات، خواستار کمک ایران برای مهار آتش سوزی شده است.

سید وحید قتالی به خبرنگاران گفت برای مهار آتش سوزی امکانات کافی در اختیار ندارد. وحید قتالی همچنین گفت که سعی شده است برای مقابله با آتش سوزی از تهران کمک هوایی دریافت شود.

به گفته مقامات افغان، این آتش سوزی افغانستان را مجبور کرد که خط انتقال برق از ایران را قطع کند. آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داد، یک مقام استان خراسان رضوی اعلام کرده است که به دنبال درخواست کمک از هرات، نیروهای امداد و آتش نشانی از ایران برای مهار آتش سوزی در افغانستان به آنجا اعزام شدند.

بخش دری صدای آمریکا از قول مقام های محلی افغان در هرات می نویسد چندین تیم از نیروهای نظامی به اسلام قلعه هرات رفته اند تا مانع سوء استفاده احتمالی مخالفان مسلح دولت از وضعیت موجود شوند. این گزارش می گوید تاکنون در آتش سوزی دست کم ۱۷ نفر دچار سوختگی شده اند.