۱۴ اسفند ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

اعتراضات خیابانی علیه کودتا در میانمار دو کشته بر جا گذاشت

دو تن از معترضان به کودتای اخیر ارتش در میانمار روز شنبه دوم اسفند به ضرب گلوله ماموران پلیس ضدشورش در خیابان‌های ماندالای، دومین شهر بزرگ آن کشور، کشته شدند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از قربانیان به دلیل اصابت گلوله به سرش درجا کشته شد و دیگری بر اثر اصابت گلوله به سینه‌اش، پس از انتقال به بیمارستان، جان خود را از دست داد. رسانه‌های میانمار همچنین از زخمی شدن چندین تن دیگر در جریان اعتراضات امروز خبر داده‌اند، که شدت جراحات برخی از آنها جدی گزارش شده است. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه بار دیگر از ارتش میانمار خواست از اعمال خشونت علیه افراد شرکت کننده در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز در آن کشور خودداری کند.

دو تن از معترضان به کودتای اخیر ارتش در میانمار روز شنبه دوم اسفند به ضرب گلوله ماموران پلیس ضدشورش در خیابان‌های ماندالای، دومین شهر بزرگ آن کشور، کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از قربانیان به دلیل اصابت گلوله به سرش درجا کشته شد و دیگری بر اثر اصابت گلوله به سینه‌اش، پس از انتقال به بیمارستان، جان خود را از دست داد.

رسانه‌های میانمار همچنین از زخمی شدن چندین تن دیگر در جریان اعتراضات امروز خبر داده‌اند، که شدت جراحات برخی از آنها جدی گزارش شده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه بار دیگر از ارتش میانمار خواست از اعمال خشونت علیه افراد شرکت کننده در اعتراض‌های مسالمت‌آمیز در آن کشور خودداری کند.