۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رویترز به نقل از دو منبع: مقامات آمریکایی و نمایندگان حوثی ها برای نخستین بار به طور مستقیم گفتگو کردند

رویترز در گزارشی می‌گوید که مقامات ارشد آمریکایی برای نخستین بار به طور مستقیم با نمایندگان جنبش حوثی‌های یمن که با ایران همسو هستند و کنترل بخش‌هایی از یمن، از جمله پایتخت آن را در دست دارند، گفتگو کرده‌اند. رویترز این خبر را به نقل از دو منبع آشنا به این موضوع در روز چهارشنبه ۱۳ اسفند منتشر کرد. به گزارش این خبرگزاری، دیدار مستقیم دو طرف در مسقط، پایتخت عمان و در روز جمعه ۸ اسفند انجام گرفت. منابع رویترز گفته اند که از طرف آمریکا، تیموتی لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن، و از طرف حوثی ها، محمد عبدالسلام، مذاکره کننده ارشد حوثی ها، شرکت داشته است. هیچکدام از طرفین انجام چنین مذاکره ای را به طور عمومی اعلام نکرده اند. دولت جدید ایالات متحده، فشارهای عمده ای برای پایان دادن به جنگ شش ساله در یمن، به راه انداخته است. به گفته سازمان ملل درگیری های حوثی ها و ائتلاف نظامی عربستان که از دولت یمن حمایت می کند، بدترین بحران انسانی در جهان امروز را رقم زده است.

رویترز در گزارشی می‌گوید که مقامات ارشد آمریکایی برای نخستین بار به طور مستقیم با نمایندگان جنبش حوثی‌های یمن که با ایران همسو هستند و کنترل بخش‌هایی از یمن، از جمله پایتخت آن را در دست دارند، گفتگو کرده‌اند.

رویترز این خبر را به نقل از دو منبع آشنا به این موضوع در روز چهارشنبه ۱۳ اسفند منتشر کرد.

به گزارش این خبرگزاری، دیدار مستقیم دو طرف در مسقط، پایتخت عمان و در روز جمعه ۸ اسفند انجام گرفت.

منابع رویترز گفته اند که از طرف آمریکا، تیموتی لندرکینگ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور یمن، و از طرف حوثی ها، محمد عبدالسلام، مذاکره کننده ارشد حوثی ها، شرکت داشته است. هیچکدام از طرفین انجام چنین مذاکره ای را به طور عمومی اعلام نکرده اند.

دولت جدید ایالات متحده، فشارهای عمده ای برای پایان دادن به جنگ شش ساله در یمن، به راه انداخته است.

به گفته سازمان ملل درگیری های حوثی ها و ائتلاف نظامی عربستان که از دولت یمن حمایت می کند، بدترین بحران انسانی در جهان امروز را رقم زده است.