۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سخگوی پنتاگون: پیمانکار غیرنظامی که در حمله موشکی به پایگاه الاسد عراق درگذشت، آمریکایی بود

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید فردی که در حمله موشکی به پایگاه هوایی الاسد در عراق درگذشت، یک آمریکایی بود. جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، روز چهارشنبه ۱۳ اسفند با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا «می‌تواند تایید کند که پایگاه هوایی الاسد در عراق، صبح امروز هدف حملات موشکی قرار گرفت.» او در این بیانیه گفته است که گزارشی از مجروح شدن نیروهای نظامی آمریکا وجود ندارد؛ اما یک پیمانکارغیرنظامی آمریکا اندکی پس از آن که پناه گرفته بود، دچار ایست قلبی شد و درگذشت. او گفت گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که حدود ۱۰ فروند موشک از سمت شرق به سوی پایگاه الاسد شلیک شد و نیروهای امنیتی عراقی مشغول تحقیق درباره این حمله هستند. به گفته جان کربی، سامانه پدافند موشکی در پایگاه الاسد برای محافظت از نیروهای داخل پایگاه وارد عمل شد. پیشتر خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، نوشت که این حمله اندکی پس از ساعت هفت صبح چهارشنبه به وقت محلی پایگاه عین الاسد در استان انبار در غرب عراق را هدف قرار داد. حمله موشکی به پایگاه محل استقرار نیروهای غربی در عراق؛ مرگ ..

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید فردی که در حمله موشکی به پایگاه هوایی الاسد در عراق درگذشت، یک آمریکایی بود.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، روز چهارشنبه ۱۳ اسفند با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وزارت دفاع آمریکا «می‌تواند تایید کند که پایگاه هوایی الاسد در عراق، صبح امروز هدف حملات موشکی قرار گرفت.»

او در این بیانیه گفته است که گزارشی از مجروح شدن نیروهای نظامی آمریکا وجود ندارد؛ اما یک پیمانکارغیرنظامی آمریکا اندکی پس از آن که پناه گرفته بود، دچار ایست قلبی شد و درگذشت.

او گفت گزارش‌های اولیه حاکی از آن است که حدود ۱۰ فروند موشک از سمت شرق به سوی پایگاه الاسد شلیک شد و نیروهای امنیتی عراقی مشغول تحقیق درباره این حمله هستند.

به گفته جان کربی، سامانه پدافند موشکی در پایگاه الاسد برای محافظت از نیروهای داخل پایگاه وارد عمل شد.

پیشتر خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، نوشت که این حمله اندکی پس از ساعت هفت صبح چهارشنبه به وقت محلی پایگاه عین الاسد در استان انبار در غرب عراق را هدف قرار داد.

FILE  - This Dec. 29, 2019, aerial file photo taken from a helicopter shows Ain al-Asad air base in the western Anbar desert,…حمله موشکی به پایگاه محل استقرار نیروهای غربی در عراق؛ مرگ یک غیرنظامی بر اثر ایست قلبیبه دنبال حمله‌ای که با پرتاب دست‌کم ۱۰ موشک به سمت پایگاه نظامی عین الاسد عراق، محل استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف علیه داعش، انجام شد تاکنون یک نفر به دلیل ایست قلبی جان خود را از دست داده است.

آسوشیتدپرس می‌گوید این نخستین حمله از زمان حمله ایالات متحده به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران در سوریه است.