۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سفیر اسرائیل در سازمان ملل: ایران مسئول حمله به کشتی اسرائیلی است

گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، در نامه‌ای به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل، ایران را مسئول حمله به کشتی اسرائیلی در آب‌های دریای عمان معرفی کرد. روزنامه جروزالم پست روز چهارشنبه ۱۳ اسفند در گزارشی اعلام کرد این نامه روز سه‌شنبه برای لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، فرستاده شده است. آمریکا در ماه مارس، ریاست شورای امنیت را برعهده دارد. سفیر اسرائیل در این نامه نوشته است که «اسرائیل بارها در مورد فعالیت‌های بدخواهانه ایران هشدار داده» و «مدارک متقن و تاییدشده‌ای را در مورد رفتار خطرناک رژیم ایران در خاورمیانه و فراتر از آن» ارائه کرده است. گیلاد اردان افزود: «حملات تروریستی مکرر ایران و نیز حملات مورد حمایت ایران در دریا نه فقط امنیت و سلامت دریانوردی بین‌المللی را با نقض آشکار کنوانسیون‌ها و هنجارهای بین‌المللی مربوط به امنیت کشتیرانی و ناوبری به خطر می‌اندازد، بلکه نقض مکرر منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت است.» روز جمعه ۸ اسفند، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، کشتی «ام‌وی هلیوس رِی» متعلق به یک شرکت اسرائیلی که با پرچم باهاما در دریای عمان در ح..

گیلاد اردان، سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد، در نامه‌ای به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل، ایران را مسئول حمله به کشتی اسرائیلی در آب‌های دریای عمان معرفی کرد.

روزنامه جروزالم پست روز چهارشنبه ۱۳ اسفند در گزارشی اعلام کرد این نامه روز سه‌شنبه برای لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، فرستاده شده است. آمریکا در ماه مارس، ریاست شورای امنیت را برعهده دارد.

سفیر اسرائیل در این نامه نوشته است که «اسرائیل بارها در مورد فعالیت‌های بدخواهانه ایران هشدار داده» و «مدارک متقن و تاییدشده‌ای را در مورد رفتار خطرناک رژیم ایران در خاورمیانه و فراتر از آن» ارائه کرده است.

گیلاد اردان افزود: «حملات تروریستی مکرر ایران و نیز حملات مورد حمایت ایران در دریا نه فقط امنیت و سلامت دریانوردی بین‌المللی را با نقض آشکار کنوانسیون‌ها و هنجارهای بین‌المللی مربوط به امنیت کشتیرانی و ناوبری به خطر می‌اندازد، بلکه نقض مکرر منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت است.»

روز جمعه ۸ اسفند، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، کشتی «ام‌وی هلیوس رِی» متعلق به یک شرکت اسرائیلی که با پرچم باهاما در دریای عمان در حال حرکت بود، بر اثر انفجار از چهار نقطه آسیب دید.

Great to speak with you today, @giladerdan1! I look forward to working together toward these and other shared priorities. https://t.co/QllFfMUr97

— Ambassador Linda Thomas-Greenfield (@USAmbUN) March 2, 2021

لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، شامگاه سه‌شنبه ۱۲ اسفند اعلام کرد با سفیر اسرائیل در سازمان ملل گفت‌وگو کرده است.

FILE - Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu visits the Leumit Health Care Services vaccination facility and meets Theodor…بنیامین نتانیاهو: حمله به کشتی اسرائیلی در دریای عمان کار ایران بود؛ جمهوری اسلامی رد کردبه گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنیامین نتانیاهو روز دوشنبه ۱۱ اسفند در گفت‌وگو با رسانه اسرائیلی کان با اشاره به انفجار روز جمعه دریک کشتی باری که مالکیت آن اسرائيلی است، گفت: «این، کار ایران بود و این امر، واضح است.»