۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه آمریکا در کره جنوبی از‌ تخاصم چین و نقض گسترده حقوق در کره شمالی انتقاد کرد

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در جریان سفر خود به سئول، چین را به دلیل انجام رفتارهای خصمانه و کره شمالی را به دلیل ارتکاب گسترده و سازمان‌یافته نقض حقوق، مورد انتقاد قرار داد. به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۷ اسفند در دیدار با همتای کره جنوبی خود گفت که رفتارهای چین در قبال هنگ‌کنگ و تایوان و همچنین در مورد آب‌های جنوبی دریای چین، «خصمانه و تهدیدآمیز» است. وزیر خارجه ایالات متحده از سئول خواست به همراه آمریکا «از ارزش‌های مشترک دفاع کند» تا به اتفاق «از فرسایش خطرناک دموکراسی» در منطقه جلوگیری کنند. وزارت دفاع کره جنوبی پس از دیدار وزیر خارجه آمریکا با همتای خود در سئول در بیانیه‌ای اعلام کرد، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، وعده داده است به حمایت از تلاش‌های گسترده با هدف بازدارندگی ادامه دهد. در جریان این سفر، لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده هم همراه وزیر خارجه آمریکا است. وزیران دفاع و خارجه ایالات متحده پس از پایان سفر خود در ژاپن، به کره جنوبی رفتند. آنتونی بلینکن در ژاپن نسبت به «تهدید و تخاصم‌» چین هشدار دادآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات م..

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در جریان سفر خود به سئول، چین را به دلیل انجام رفتارهای خصمانه و کره شمالی را به دلیل ارتکاب گسترده و سازمان‌یافته نقض حقوق، مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۲۷ اسفند در دیدار با همتای کره جنوبی خود گفت که رفتارهای چین در قبال هنگ‌کنگ و تایوان و همچنین در مورد آب‌های جنوبی دریای چین، «خصمانه و تهدیدآمیز» است.

وزیر خارجه ایالات متحده از سئول خواست به همراه آمریکا «از ارزش‌های مشترک دفاع کند» تا به اتفاق «از فرسایش خطرناک دموکراسی» در منطقه جلوگیری کنند.

وزارت دفاع کره جنوبی پس از دیدار وزیر خارجه آمریکا با همتای خود در سئول در بیانیه‌ای اعلام کرد، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، وعده داده است به حمایت از تلاش‌های گسترده با هدف بازدارندگی ادامه دهد.

در جریان این سفر، لوید آستین وزیر دفاع ایالات متحده هم همراه وزیر خارجه آمریکا است. وزیران دفاع و خارجه ایالات متحده پس از پایان سفر خود در ژاپن، به کره جنوبی رفتند.

U.S. Secretary of State Antony Blinken visits Japanآنتونی بلینکن در ژاپن نسبت به «تهدید و تخاصم‌» چین هشدار دادآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، در ژاپن ضمن هشدار نسبت به تهدید و تخاصم از سوی چین، به متحدان آسیایی ایالات متحده در مورد مقابله با رفتارهای خصمانه پکن، اطمینان داد.