۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

در واکنش به حملات طالبان، آمریکا مواضع این گروه را در قندهار بمباران کرد

نیروهای ایالات متحده در واکنش به اقدامات و حملات طالبان در استان قندهار در جنوب افغانستان، مواضع گروه طالبان را در این استان بمباران کردند. سرهنگ سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان، در توئیتی که چهارشنبه شب منتشر کرد، نوشت: «نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان ظرف ۴۸ ساعت گذشته جنگجویان طالبان را که به شکل فعال علیه مواضع نیروهای نظامی و انتظامی دولت افغانستان» در شهرستان‌های مختلف «استان قندهار دست به حملات و مانورهایی زده بودند، بمباران کرده‌اند.» وی در این توئیت تاکید کرده است: «ایالات متحده همواره به دفاع از نیروهای دولتی افغانستان در چارچوب توافق آمریکا-طالبان ادامه خواهد داد.» USFOR-A conducted airstrikes w/in the last 48 hrs targeting TB fighters actively attacking & maneuvering on ANDSF positions in Zharay, Spin Boldak & Kandahar Districts, Kandahar. TB claims otherwise are false. The US continues to defend ANDSF in accordance w/ the US-TB agreement. — USFOR-A Spokesman Col Sonny Leggett (@USFOR_A) March 17, 2021مذاکرات طالبان و دولت افغانستان که با تلاش دولت دونا..

نیروهای ایالات متحده در واکنش به اقدامات و حملات طالبان در استان قندهار در جنوب افغانستان، مواضع گروه طالبان را در این استان بمباران کردند.

سرهنگ سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان، در توئیتی که چهارشنبه شب منتشر کرد، نوشت: «نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان ظرف ۴۸ ساعت گذشته جنگجویان طالبان را که به شکل فعال علیه مواضع نیروهای نظامی و انتظامی دولت افغانستان» در شهرستان‌های مختلف «استان قندهار دست به حملات و مانورهایی زده بودند، بمباران کرده‌اند.»

وی در این توئیت تاکید کرده است: «ایالات متحده همواره به دفاع از نیروهای دولتی افغانستان در چارچوب توافق آمریکا-طالبان ادامه خواهد داد.»

USFOR-A conducted airstrikes w/in the last 48 hrs targeting TB fighters actively attacking & maneuvering on ANDSF positions in Zharay, Spin Boldak & Kandahar Districts, Kandahar. TB claims otherwise are false. The US continues to defend ANDSF in accordance w/ the US-TB agreement.

— USFOR-A Spokesman Col Sonny Leggett (@USFOR_A) March 17, 2021

مذاکرات طالبان و دولت افغانستان که با تلاش دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری سابق آمریکا، و به میزبانی قطر آغاز شد تاکنون به نتیجه ملموسی دست نیافته است.

روسیه روز پنجشنبه ۲۸ اسفند میزبان نشستی برای صلح افغانستان بود که به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این نشست نمایندگان دولت افغانستان و طالبان به همراه ناظران بین المللی، شرکت داشتند تا به پیشبرد مذاکرات صلح افغانستان که متوقف شده است، کمک کنند.

دولت پیشین آمریکا بنا داشت که نیروهای نظامی آمریکایی را تا ماه مه سال جاری میلادی از افغانستان خارج کند؛ امری که دولت پرزیدنت جو بایدن اعلام کرده است تا آن تاریخ محقق نخواهد شد.