۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

روسیه خبرنگار رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی را بازداشت کرد؛ واکنش وزارت خارجه آمریکا

روسیه یک خبرنگار آزاد رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، به نام ولادیسلاو یسیپنکو را که برای سرویس اوکراینی این رسانه کار می‌کرد، در منطقه کریمه اوکراین بازداشت کرده است. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۲۷ اسفند در توئیتر اقدام روسیه در بازداشت یک خبرنگار در منطقه کریمه اوکراین به اتهام «جاسوسی» را تلاش دیگری برای سرکوب کسانی خواند که حقایق درباره تجاوزات روسیه در اوکراین را بیان می کنند. ند پرایس نوشته است که روسیه همچنان فعالان اوکراینی و صداهای مستقل در شبه جزیره را هدف قرار می دهد. او هم چنین در این توئیت از هشتگ «کریمه اوکراین است» استفاده کرده است. بسیاری از کشورها، از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی، می گویند روسیه شبه جزیره کریمه اوکراین را اشغال کرده است و باید از آن خارج شود. “Vladislav Yesypenko, a freelancer for @RFERL's Ukrainian Service @[email protected], has been detained in Crimea. Vladislav should be released, and Russian intimidation of independent Crimean voices should stop.” - @RFERL President @jamiemflyhttps://t.co/y3rqT1wdo0 — US Agency f..

روسیه یک خبرنگار آزاد رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، به نام ولادیسلاو یسیپنکو را که برای سرویس اوکراینی این رسانه کار می‌کرد، در منطقه کریمه اوکراین بازداشت کرده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۲۷ اسفند در توئیتر اقدام روسیه در بازداشت یک خبرنگار در منطقه کریمه اوکراین به اتهام «جاسوسی» را تلاش دیگری برای سرکوب کسانی خواند که حقایق درباره تجاوزات روسیه در اوکراین را بیان می کنند.

ند پرایس نوشته است که روسیه همچنان فعالان اوکراینی و صداهای مستقل در شبه جزیره را هدف قرار می دهد.

او هم چنین در این توئیت از هشتگ «کریمه اوکراین است» استفاده کرده است.

بسیاری از کشورها، از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی، می گویند روسیه شبه جزیره کریمه اوکراین را اشغال کرده است و باید از آن خارج شود.

“Vladislav Yesypenko, a freelancer for @RFERL's Ukrainian Service @radiosvoboda@krymrealii, has been detained in Crimea. Vladislav should be released, and Russian intimidation of independent Crimean voices should stop.” – @RFERL President @jamiemflyhttps://t.co/y3rqT1wdo0

— US Agency for Global Media (@USAGMgov) March 17, 2021

در همین حال، سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده روز چهارشنبه، با انتشار توئیتی به نقل از جیمی فلای، رئیس رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، نوشت که ارعاب صداهای مستقل در منطقه کریمه توسط روسیه باید پایان یابد.