۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تبریک نوروزی وزیر خارجه آمریکا برای مردم ایران تا خاورمیانه و آمریکا

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نوروز را به مردم ایران و هم کسانی که از آسیا و خاورمیانه تا آمریکا این عید را جشن می‌گیرند، تبریک گفت. پیام نوروزی آقای بلینکن همزمان با تحویل سال نوی خورشیدی روی حساب توئیتر وزارت خارجه آمریکا منتشر شد. وزیر خارجه آمریکا در بخشی از این پیام گفت: با آرزوی یک نوروز پیروز برای همه کسانی که سراسر جهان این مناسبت را جشن می گیرند؛ باشد که حال و هوای تولد دوباره و تجدید حیات نوروز همه ما را به سوی روزهای بهتر هدایت کند! Wishing a #HappyNowruz to everyone around the world who celebrates this festive occasion. May the Nowruz spirit of rebirth and renewal guide us all to better days! pic.twitter.com/Gk9eFHttgA — Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) March 20, 2021ساعتی بعد از تحویل سال نو، همچنین رابرت مالی نماینده ویژه وزیر خارجه آمریکا در امور ایران در یک پیام تبریک نوروزی، ابراز امیدواری کرد که ایران و آمریکا در سال جدید خورشیدی به سوی یک تعامل سازنده و تقویت روابط پیش بروند. جالیانا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر جمعه ۲۹ اسفند نیز پیشتر گفته بو..

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نوروز را به مردم ایران و هم کسانی که از آسیا و خاورمیانه تا آمریکا این عید را جشن می‌گیرند، تبریک گفت.

پیام نوروزی آقای بلینکن همزمان با تحویل سال نوی خورشیدی روی حساب توئیتر وزارت خارجه آمریکا منتشر شد.

وزیر خارجه آمریکا در بخشی از این پیام گفت: با آرزوی یک نوروز پیروز برای همه کسانی که سراسر جهان این مناسبت را جشن می گیرند؛ باشد که حال و هوای تولد دوباره و تجدید حیات نوروز همه ما را به سوی روزهای بهتر هدایت کند!

Wishing a #HappyNowruz to everyone around the world who celebrates this festive occasion. May the Nowruz spirit of rebirth and renewal guide us all to better days! pic.twitter.com/Gk9eFHttgA

— Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) March 20, 2021

ساعتی بعد از تحویل سال نو، همچنین رابرت مالی نماینده ویژه وزیر خارجه آمریکا در امور ایران در یک پیام تبریک نوروزی، ابراز امیدواری کرد که ایران و آمریکا در سال جدید خورشیدی به سوی یک تعامل سازنده و تقویت روابط پیش بروند.

جالیانا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر جمعه ۲۹ اسفند نیز پیشتر گفته بود: نوروز مبارک! من هم به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان می‌پیوندم که امروز نوروز را جشن می‌‌گیرند.

پیشتر، فرماندهی مرکز ایالات متحده آمریکا موسوم به سنتکام، نیز نوروز را به همه کسانی که این عید را جشن می‌گیرند، تبریک گفته بود.