۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رهبر جمهوری اسلامی سال جدید را «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامید؛ واکنش‌ها در توئیتر با هشتگ مانع‌زدایی

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در پیام نوروزی، سال ۱۴۰۰ را، سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری کرد. از حدود بیست سال پیش،‌ او در پیام نوروزی، برای سال یک نام می‌گذارد و معمولا بخشی از بودجه عمومی کشور صرف پرداختن به آن موضوع می‌شود. رهبر جمهوری اسلامی سال ۹۹ را نیز سال «جهش تولید» نامگذاری کرده بود و گفت که «جهش تولید تا حد قابل قبولی تحقق یافت» اما «در حد انتظار نیست.» ساعاتی بعد از این سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی، کاربران در فضای مجازی با هشتگ‌هایی همچون #مانع_زدایی به این سخنان او واکنش نشان دادند. برخی عملکرد سه دهه گذشته آقای خامنه‌ای را «مانع» برای «داشتن یک زندگی حداقلی مردم در ایران» دانستند. #خامنه‌ای ۱۴۰۰ را سال #مانع_زدایی نامگذاری کرد، اولین مانع برای داشتن یک زندگی حداقلی مردم در ایران، خودشه. — Delbar.T (@DelbarTavakoli) March 20, 2021آقاى #خامنه‌ای سال ۱۴۰۰ را از جمله سال #مانع‌زدایی نام‌گذاری کرده! امیدوارم بزرگ‌ترین مانعِ خوشی و زندگی و سعادتِ ایرانیان که همانا خودِ ایشان و حکومتِ فاسد جمهوری اسلامی است امسال زدوده شود و سرانجام آبی خو..

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در پیام نوروزی، سال ۱۴۰۰ را، سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نام‌گذاری کرد. از حدود بیست سال پیش،‌ او در پیام نوروزی، برای سال یک نام می‌گذارد و معمولا بخشی از بودجه عمومی کشور صرف پرداختن به آن موضوع می‌شود.

رهبر جمهوری اسلامی سال ۹۹ را نیز سال «جهش تولید» نامگذاری کرده بود و گفت که «جهش تولید تا حد قابل قبولی تحقق یافت» اما «در حد انتظار نیست.»

ساعاتی بعد از این سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی، کاربران در فضای مجازی با هشتگ‌هایی همچون #مانع_زدایی به این سخنان او واکنش نشان دادند.

برخی عملکرد سه دهه گذشته آقای خامنه‌ای را «مانع» برای «داشتن یک زندگی حداقلی مردم در ایران» دانستند.

#خامنه‌ای ۱۴۰۰ را سال #مانع_زدایی نامگذاری کرد، اولین مانع برای داشتن یک زندگی حداقلی مردم در ایران، خودشه.

— Delbar.T (@DelbarTavakoli) March 20, 2021

آقاى #خامنه‌ای سال ۱۴۰۰ را از جمله سال #مانع‌زدایی نام‌گذاری کرده!
امیدوارم بزرگ‌ترین مانعِ خوشی و زندگی و سعادتِ ایرانیان که همانا خودِ ایشان و حکومتِ فاسد جمهوری اسلامی است امسال زدوده شود و سرانجام آبی خوش از گلوی ملت ایران ‌پایین رود.
سال نو و عید فرخنده‌ی #نوروز مبارک.

— Fahimeh KhezrHeidari (@Fahimehkhezr) March 20, 2021

یک کاربر به امکانات موجود در ایران اشاره کرد و مانع اصلی عدم پیشرفت را وجود جمهوری اسلامی دانست:

نفت داریم، دیدنی ترین مکان ها برای توریست داریم، منطقه استراتژیک که هستیم، من هر جور حساب میکنم مانعی برای پیشرفت ایران نیست جز جمهوری اسلامی! #مانع_زدایی

— The Revenant (@Drx661) March 20, 2021

در مسابقات سوارکاری، برخی موانع دوقلو هستند. جمهوری اسلامی و خامنه‌ای، همان موانع دوقلوی رویاروی ایران و ایرانیان هستند.#مانع_زدایی

— Reza(Morad) Vaisi (@RezaVaisi) March 20, 2021

برخی هم به بهانه انتخابات سه‌ماه دیگر ریاست جمهوری ایران، به مشکلات عدم انتخابات آزاد در ایران به این بهانه پرداختند:

#مانع_زدایی را از شورای نگهبان آغاز کنید

— farshid.zarghami (@farshidzarghami) March 20, 2021

در این بین، برخی محافظه‌کاران منتقد دولت روحانی که امیدوار هستند در انتخابات آینده یک نامزد این گرایش به ریاست جمهوری برسد، به بهانه پرداختن به سخنان رهبر، دولت حسن روحانی را مانع بزرگ دانستند:

ان شاالله به زودی با #پشتیبانی از قوه قضاییه #مانع_زدایی رو شروع میکنیم 😂💪🏻#ما_منتظر_انتخاباتیمpic.twitter.com/l3eyc7Bi2r

— mh (@mh01418826) March 20, 2021

در این بین برخی نیز بی فایده بودن سنت نامگذاری نام‌ها از سوی خامنه‌ای را مورد توجه قرار دادند.

جالب است که آقای خامنه ای بی ثمری نامگذاری سالها را هنوز باور نکرده است

— بهمن هدایتی (@HedayatiBahman) March 20, 2021