۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه آمریکا حمله اخیر گروه‌های همسو با ایران علیه عربستان سعودی را به شدت محکوم کرد

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه دوم فروردین با فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی در خصوص وضعیت یمن، تلفنی گفت‌وگو کرده و حملات اخیر نیروهای همسو با ایران علیه عربستان را محکوم کرد. طبق بیانیه‌ منتشر شده از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن بر تعهد دفاع از عربستان سعودی تاکید کرده و به شدت حملات اخیر از سوی گروه‌های همسو با ایران در منطقه علیه عربستان سعودی را محکوم کرد. تاسیسات نفتی عربستان سعودی هفته پیش هدف حملات پهپادی قرار گرفت. این حمله خسارت مالی و جانی در پی نداشت و خبرگزاری دولتی عربستان گزارش داد حتی عرضه نفت نیز مختل نشد. خبرگزاری رویترز روز شنبه ٣٠ اسفند به نقل از یک تلویزیون سعودی از «ردیابی» و «انهدام» یک پهپاد بمبگذاری‌شده شورشیان حوثی مورد حمایت ایران، که به سوی شهر خمیس مشیط در حرکت بود، خبر داد. مشاور امنیت ملی کاخ سفید: دولت بایدن تهدیدات از جانب ایران را کاملا جدی می‌گیرددر نخستین واکنش به گزارش آسوشیتدپرس از تهدید جمهوری اسلامی ایران علیه یک پایگاه نظامی و یک فرمانده ارشد ارتش آمریکا، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید دولت بایدن ت..

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده روز دوشنبه دوم فروردین با فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی در خصوص وضعیت یمن، تلفنی گفت‌وگو کرده و حملات اخیر نیروهای همسو با ایران علیه عربستان را محکوم کرد.

طبق بیانیه‌ منتشر شده از سوی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن بر تعهد دفاع از عربستان سعودی تاکید کرده و به شدت حملات اخیر از سوی گروه‌های همسو با ایران در منطقه علیه عربستان سعودی را محکوم کرد.

تاسیسات نفتی عربستان سعودی هفته پیش هدف حملات پهپادی قرار گرفت. این حمله خسارت مالی و جانی در پی نداشت و خبرگزاری دولتی عربستان گزارش داد حتی عرضه نفت نیز مختل نشد.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ٣٠ اسفند به نقل از یک تلویزیون سعودی از «ردیابی» و «انهدام» یک پهپاد بمبگذاری‌شده شورشیان حوثی مورد حمایت ایران، که به سوی شهر خمیس مشیط در حرکت بود، خبر داد.

National Security Adviser Jake Sullivan speaks with reporters in the James Brady Press Briefing Room at the White House, Friday…مشاور امنیت ملی کاخ سفید: دولت بایدن تهدیدات از جانب ایران را کاملا جدی می‌گیرددر نخستین واکنش به گزارش آسوشیتدپرس از تهدید جمهوری اسلامی ایران علیه یک پایگاه نظامی و یک فرمانده ارشد ارتش آمریکا، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید دولت بایدن تهدیدات از جانب ایران را در خارج و داخل آمریکا کاملا جدی می‌گیرد.