۲۹ فروردین ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پیام تسلیت رئیس جمهوری آمریکا به قربانیان تیراندازی کلرادو؛ بایدن: برای اصلاح قوانین اسلحه نباید درنگ کرد

رئیس جمهوری آمریکا با صدور پیامی در رابطه با تیراندازی مرگبار دیروز در کلرادو، خواستار تسریع در اصلاح قوانین مربوط به اسلحه شد. جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در این پیام که روز سه‌شنبه سوم فروردین در رابطه با حادثه تیراندازی روز گذشته در کلرادو منتشر شده است، گفت: «من و جیل [بانوی نخست] برای زندگی‌هایی که در پی خشونت اسلحه در کلرادو از هم پاشیده شده است، به شدت ناراحتیم. با گذشت کمتر از یک هفته از قتل‌های هراسناک در جورجیا، یک شهر دیگر آمریکا نیز با یک حمله بی‌معنی زخمی شد.» پرزیدنت بایدن در این پیام گفت: «ما به یاد قربانیان، خانواده‌های آن‌ها، و نجات‌یافتگان هستیم.» Jill and I are devastated for the lives that have been shattered by gun violence in Colorado. Less than a week after the horrific murders in Georgia, another American city is scarred by a senseless attack. Our hearts go out to the victims, their families, and the survivors. — President Biden (@POTUS) March 23, 2021رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا افزود که «من نیازی نیست یک ساعت که هیچ،‌ حتی یک دقیقه دیگر منتظر بمانم»..

رئیس جمهوری آمریکا با صدور پیامی در رابطه با تیراندازی مرگبار دیروز در کلرادو، خواستار تسریع در اصلاح قوانین مربوط به اسلحه شد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در این پیام که روز سه‌شنبه سوم فروردین در رابطه با حادثه تیراندازی روز گذشته در کلرادو منتشر شده است، گفت: «من و جیل [بانوی نخست] برای زندگی‌هایی که در پی خشونت اسلحه در کلرادو از هم پاشیده شده است، به شدت ناراحتیم. با گذشت کمتر از یک هفته از قتل‌های هراسناک در جورجیا، یک شهر دیگر آمریکا نیز با یک حمله بی‌معنی زخمی شد.»

پرزیدنت بایدن در این پیام گفت: «ما به یاد قربانیان، خانواده‌های آن‌ها، و نجات‌یافتگان هستیم.»

Jill and I are devastated for the lives that have been shattered by gun violence in Colorado. Less than a week after the horrific murders in Georgia, another American city is scarred by a senseless attack. Our hearts go out to the victims, their families, and the survivors.

— President Biden (@POTUS) March 23, 2021

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا افزود که «من نیازی نیست یک ساعت که هیچ،‌ حتی یک دقیقه دیگر منتظر بمانم» و بی‌درنگ از «همکارانم در مجلس نمایندگان و سنا می‌خواهم» که فعالیت روی اقدامات مربوط به اصلاح قوانین اسلحه را آغاز کنند.

در جریان یک حادثه تیراندازی که شامگاه دوشنبه دوم فروردین در فروشگاهی در بولدر در ایالت کلرادو روی داد، ۱۰ تن از جمله یک افسر پلیس کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس فرد مظنون را دستگیر کرده‌ است.

نیروهای پلیس بدون انتشار مشخصات این مظنون، اعلام کرده‌اند که او در جریان درگیری زخمی شده و در حال حاضر در بیمارستان و تحت مراقبت نیروهای امنیتی به سر می‌برد.

اریک تالی، ۵۱ ساله که از نخستین نیروهای پلیس حاضر در محل حادثه بود، در جریان تیراندازی کشته شد.

City of Atlanta police officers are seen outside of Gold Spa after deadly shootings in Atlantaتیراندازی در سالن ماساژ در ایالت جورجیا هشت کشته برجای گذاشت؛ عامل حمله دستگیر شددر حادثه‌های تیراندازی در دو سالن ماساژ در ایالت جورجیا هشت تن کشته شدند. مقامات پلیس اعلام کردند مظنون این حمله که یک مرد ۲۱ ساله است، دستگیر شده است.