۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مقامات بهداشتی آمریکا: نتایج آزمایش‌های واکسن کووید۱۹ آسترازنکا ممکن است شامل داده‌های قدیمی باشد

نتایج یک بررسی جدید روی واکسن کووید١۹ آسترازنکا نشان می‌دهد که شرکت سازنده این واکسن از «داده‌های قدیمی» بهره گرفته است. مقامات بهداشتی آمریکا روز سه‌شنبه ۳ فروردین اعلام کردند که ممکن است شرکت آسترازنکا تصویری ناقص از داده‌های مربو‌ط به موثربودن این واکسن ارائه داده باشد. به گزارش آسوشیتدپرس، این در حالی‌ است که آسترازنکا یک روز قبل، یعنی در روز دوشنبه، با انتشار بیانیه‌ای گفت واکسن کووید۱۹ آنها در جلوگیری از بیماری با علایم ۷۹ درصد مؤثر است، و ۱۰۰ درصد از نوع شدید بیماری و بستری شدن در بیمارستان جلوگیری می‌کند. پژوهشگران همچنین گفتند که این واکسن در تمام گروه سنی، از جمله افراد سالمند، مؤثر بوده است - چیزی که کارشناسان می‌خواستند اطلاعات و داده‌های بیشتری از آن داشته باشند. شرکت آسترازنکا در بیانیه‌ای اعلام کرد همان طور که قوانین مطالعه تعیین کرده است، داده‌هایی که روز دوشنبه منتشر شد شامل مواردی تا ۱۷ فوریه بود و تجزیه و تحلیل مقدماتی این داده‌ها همچنان ادامه دارد. این شرکت وعده داده‌ است که داده‌های خود را ظرف ۴۸ ساعت آینده به‌روز کند. آسترازنکا: آزمایش‌های اخیر در آمریکا نشان می‌..

نتایج یک بررسی جدید روی واکسن کووید١۹ آسترازنکا نشان می‌دهد که شرکت سازنده این واکسن از «داده‌های قدیمی» بهره گرفته است. مقامات بهداشتی آمریکا روز سه‌شنبه ۳ فروردین اعلام کردند که ممکن است شرکت آسترازنکا تصویری ناقص از داده‌های مربو‌ط به موثربودن این واکسن ارائه داده باشد.

به گزارش آسوشیتدپرس، این در حالی‌ است که آسترازنکا یک روز قبل، یعنی در روز دوشنبه، با انتشار بیانیه‌ای گفت واکسن کووید۱۹ آنها در جلوگیری از بیماری با علایم ۷۹ درصد مؤثر است، و ۱۰۰ درصد از نوع شدید بیماری و بستری شدن در بیمارستان جلوگیری می‌کند. پژوهشگران همچنین گفتند که این واکسن در تمام گروه سنی، از جمله افراد سالمند، مؤثر بوده است – چیزی که کارشناسان می‌خواستند اطلاعات و داده‌های بیشتری از آن داشته باشند.

شرکت آسترازنکا در بیانیه‌ای اعلام کرد همان طور که قوانین مطالعه تعیین کرده است، داده‌هایی که روز دوشنبه منتشر شد شامل مواردی تا ۱۷ فوریه بود و تجزیه و تحلیل مقدماتی این داده‌ها همچنان ادامه دارد.

این شرکت وعده داده‌ است که داده‌های خود را ظرف ۴۸ ساعت آینده به‌روز کند.

A health worker prepares a dose of the AstraZeneca vaccine to be administered at a vaccination center set up in Fiumicino, near…آسترازنکا: آزمایش‌های اخیر در آمریکا نشان می‌دهد که واکسن ما در تمام گروه های سنی مؤثر استشرکت آسترازنکا روز دوشنبه ۲ فروردین اعلام کرد که آزمایش های بالینی اخیر در آمریکا نشان داده که واکسن کووید۱۹ آنها مصونیت زیادی در برابر این بیماری ایجاد کرده و مانع بستری شدن در بیمارستان، و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در تمام گروه‌های سنی می شود.