۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

لغو مجازات اعدام در یک ایالت دیگر آمریکا؛ با دستور فرماندار، ‌ویرجینیا نیز این مجازات را لغو کرد

رالف نورتم، فرماندار ویرجینیا، لایحه لغو مجازات اعدام در این ایالت را امضا کرد. با این حساب و تا به امروز، ۲۳ ایالت در آمریکا،‌ مجازات اعدام را ممنوع کرده‌اند. خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه چهارم فروردین در گزارشی نوشت که آخرین مجازات اعدام در ایالت ویرجینیا در سال ۲۰۱۷ اجرا شد. ویرجینیا از سال ۱۶۰۸ که مستعمره بریتانیا بود تاکنون یک هزار و ۳۹۰ مورد مجازات اعدام اجرا کرده است. فرماندار ویرجینیا در مورد دو محکوم در ویرجینیا که در حال حاضر در صف مجازات اعدام قرار دارند، گفت این دو بدون برخورداری از امکان آزادی مشروط، در زندان خواهند ماند. نقشه مجازات اعدام در آمریکا به تفکیک ایالت هادر آمریکا هنوز ۲۴ ایالت مجازات اعدام دارند و سه ایالت کالیفرنیا، اورگان، و پنسیلوانیا، با دستور فرماندار، مجازات اعدام را معلق کرده‌اند. فرماندار ویرجینیا در کنار یک صندلی الکتریکی که از آن برای مجرمان محکوم به اعدام استفاده می‌شد.

رالف نورتم، فرماندار ویرجینیا، لایحه لغو مجازات اعدام در این ایالت را امضا کرد. با این حساب و تا به امروز، ۲۳ ایالت در آمریکا،‌ مجازات اعدام را ممنوع کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه چهارم فروردین در گزارشی نوشت که آخرین مجازات اعدام در ایالت ویرجینیا در سال ۲۰۱۷ اجرا شد. ویرجینیا از سال ۱۶۰۸ که مستعمره بریتانیا بود تاکنون یک هزار و ۳۹۰ مورد مجازات اعدام اجرا کرده است.

فرماندار ویرجینیا در مورد دو محکوم در ویرجینیا که در حال حاضر در صف مجازات اعدام قرار دارند، گفت این دو بدون برخورداری از امکان آزادی مشروط، در زندان خواهند ماند.

نقشه مجازات اعدام در آمریکا به تفکیک ایالت ها
نقشه مجازات اعدام در آمریکا به تفکیک ایالت ها

در آمریکا هنوز ۲۴ ایالت مجازات اعدام دارند و سه ایالت کالیفرنیا، اورگان، و پنسیلوانیا، با دستور فرماندار، مجازات اعدام را معلق کرده‌اند.

Virginia Gov. Ralph Northam, left, looks over the electric chair in the death chamber at Greensville Correctional Center with…
فرماندار ویرجینیا در کنار یک صندلی الکتریکی که از آن برای مجرمان محکوم به اعدام استفاده می‌شد.