۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کرونا در ایران| ۱۷ شهر در وضعیت قرمز قرار گرفتند؛ ورود و خروج به ۴۷ شهر ممنوع شد

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه از شناسایی ۷ هزار و ۵۰۶ مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ ۹۷ نفر بر اثر این بیماری در طول شبانه روز گذشته خبر داد و گفت جمع بیماران کووید۱۹ در سراسر کشور به بیش از یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر، و جمع قربانیان این بیماری به ۶۲ هزار و ۱۴۲ نفر رسیده است. وی با اعلام نام ۱۷ شهر در وضعیت قرمز و ۴۷ شهر در وضعیت نارنجی گفته است ورود به این شهرها یا خروج از آنها بنا به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع است. امروز رئیس سازمان اورژانس ایران نیز اعلام کرد با در نظر گرفتن موج چهارم شیوع کرونا به خاطر سفرهای نوروزی، تنها در روز چهارم فروردین، اورژانس ۱۰ هزار ماموریت داشته که نزدیک به ۳۰ هزار نفر بر اثر کرونا بستری شده و ۱۷۰۰ نفر به بخش های ویژه تحت مراقبت منتقل شده اند. پیش از این خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده بود که ایران فاصله زیادی با برون‌رفت از بحران کرونا دارد؛ به گونه‌ای که بیمارستان‌ها مملو از بیماران نیازمند کمک فوری هستند، و گورستان‌ها هر روز شمار زیادی جانباخته کرونایی را می‌پذیرند. گزارش آسوشیتدپرس درباره ایران در آستانه سال نو: تهران فاصله زیادی با خر..

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه از شناسایی ۷ هزار و ۵۰۶ مورد جدید ابتلا به کرونا و مرگ ۹۷ نفر بر اثر این بیماری در طول شبانه روز گذشته خبر داد و گفت جمع بیماران کووید۱۹ در سراسر کشور به بیش از یک میلیون و ۸۳۰ هزار نفر، و جمع قربانیان این بیماری به ۶۲ هزار و ۱۴۲ نفر رسیده است.

وی با اعلام نام ۱۷ شهر در وضعیت قرمز و ۴۷ شهر در وضعیت نارنجی گفته است ورود به این شهرها یا خروج از آنها بنا به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ممنوع است.

امروز رئیس سازمان اورژانس ایران نیز اعلام کرد با در نظر گرفتن موج چهارم شیوع کرونا به خاطر سفرهای نوروزی، تنها در روز چهارم فروردین، اورژانس ۱۰ هزار ماموریت داشته که نزدیک به ۳۰ هزار نفر بر اثر کرونا بستری شده و ۱۷۰۰ نفر به بخش های ویژه تحت مراقبت منتقل شده اند.

پیش از این خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده بود که ایران فاصله زیادی با برون‌رفت از بحران کرونا دارد؛ به گونه‌ای که بیمارستان‌ها مملو از بیماران نیازمند کمک فوری هستند، و گورستان‌ها هر روز شمار زیادی جانباخته کرونایی را می‌پذیرند.

مردم در حال خرید در بازار تجریش در تهران. ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱گزارش آسوشیتدپرس درباره ایران در آستانه سال نو: تهران فاصله زیادی با خروج از بحران داردیک سال پس از شیوع همه‌گیری کرونا در ایران و مرگ نزدیک به ۶۲ هزار شهروند آن کشور، که بالاترین رقم در سراسر خاورمیانه است، تهران فاصله زیادی با برون‌رفت از بحران دارد.