۲۹ فروردین ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رکورد در برزیل؛ ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا تنها در ۲۴ ساعت 

وزارت بهداشت برزیل می‌گوید این کشور تنها در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت ۱۰۰ هزار و ۱۵۸ مورد جدید ابتلا به کرونا رکورد تازه و تکان‌دهنده‌ای را به جای گذاشته است. به گزارش رویترز، در این مدت همچنین ۲۷۷۷ برزیلی مبتلا به کرونا نیز جان خود را از دست دادند. این در حالی است که تا یک روز پیش از آن، آمار جان‌باختگان کرونا در برزیل از زمان آغاز همه‌گیری تاکنون از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده بود. عرضه نامنظم واکسن، فقدان هماهنگی ملی، و بروز سویه جدیدی از ویروس کووید۱۹ در برزیل، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری آن کشور، را با انتقادات گسترده‌ای روبرو کرده است. منتقدان آقای بولسونارو می‌گویند او با جلوگیری از اجرای قرنطینه سراسری، به سخره گرفتن استفاده از ماسک، و اشاعه شک و گمان درباره کارایی واکسن، مقصر اصلی بروز بحران کنونی در برزیل است.

وزارت بهداشت برزیل می‌گوید این کشور تنها در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت ۱۰۰ هزار و ۱۵۸ مورد جدید ابتلا به کرونا رکورد تازه و تکان‌دهنده‌ای را به جای گذاشته است.

به گزارش رویترز، در این مدت همچنین ۲۷۷۷ برزیلی مبتلا به کرونا نیز جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که تا یک روز پیش از آن، آمار جان‌باختگان کرونا در برزیل از زمان آغاز همه‌گیری تاکنون از مرز ۳۰۰ هزار نفر عبور کرده بود.

عرضه نامنظم واکسن، فقدان هماهنگی ملی، و بروز سویه جدیدی از ویروس کووید۱۹ در برزیل، ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری آن کشور، را با انتقادات گسترده‌ای روبرو کرده است.

منتقدان آقای بولسونارو می‌گویند او با جلوگیری از اجرای قرنطینه سراسری، به سخره گرفتن استفاده از ماسک، و اشاعه شک و گمان درباره کارایی واکسن، مقصر اصلی بروز بحران کنونی در برزیل است.