۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

خبرگزاری فرانسه: دولت جو بایدن کنترل اسرائیل بر کرانه باختری را «اشغال» می‌داند

خبرگزاری فرانسه با مرور جلسه روز چهارشنبه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌گوید دولت جدید آمریکا بر عکس دولت قبلی، کنترل شدن کرانه باختری توسط اسرائیل را به منزله «اشغال» می‌داند. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، چهارشنبه ۱۱ فروردین در این مورد گفت که در گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه از واژه «اشغال» در مورد وضعیت فعلی کرانه باختری استفاده شده است. وی افزود:‌ «این موضع بلندمدت دولت‌های قبلی از هر دو حزب و در جریان چند دهه بوده است.» گزارش خبرگزاری فرانسه که روز چهارشنبه ۱۱ فروردین منتشر شده می‌گوید این در حالی است که دولت قبلی ایالات متحده آمریکا، عنوان «اسرائیل و مناطق اشغالی» را استفاده نکرده و آن را «اسرائیل، کرانه باختری، و غزه» نامیده بود. گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه کماکان همان عنوان و نامگذاری دولت قبلی را نگه داشته است. لیسا پیترسون، مقام ارشد وزارت خارجه در امور حقوق بشر، گفت از عناوین جغرافیایی «اسرائیل، کرانه باختری، و غزه» استفاده می‌کند؛ چرا که برای خواننده راحت‌تر و واضح‌تر است. وزیر خارجه آمریکا در رونمایی از گزارش سالانه حقوق بشر: دولت بایدن حمایت از فعا..

خبرگزاری فرانسه با مرور جلسه روز چهارشنبه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، می‌گوید دولت جدید آمریکا بر عکس دولت قبلی، کنترل شدن کرانه باختری توسط اسرائیل را به منزله «اشغال» می‌داند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، چهارشنبه ۱۱ فروردین در این مورد گفت که در گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه از واژه «اشغال» در مورد وضعیت فعلی کرانه باختری استفاده شده است.

وی افزود:‌ «این موضع بلندمدت دولت‌های قبلی از هر دو حزب و در جریان چند دهه بوده است.»

گزارش خبرگزاری فرانسه که روز چهارشنبه ۱۱ فروردین منتشر شده می‌گوید این در حالی است که دولت قبلی ایالات متحده آمریکا، عنوان «اسرائیل و مناطق اشغالی» را استفاده نکرده و آن را «اسرائیل، کرانه باختری، و غزه» نامیده بود.

گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه کماکان همان عنوان و نامگذاری دولت قبلی را نگه داشته است.

لیسا پیترسون، مقام ارشد وزارت خارجه در امور حقوق بشر، گفت از عناوین جغرافیایی «اسرائیل، کرانه باختری، و غزه» استفاده می‌کند؛ چرا که برای خواننده راحت‌تر و واضح‌تر است.

Secretary of State Antony Blinken speaks about the release of the '2020 Country Reports on Human Rights Practices,' at the…وزیر خارجه آمریکا در رونمایی از گزارش سالانه حقوق بشر: دولت بایدن حمایت از فعالان حقوق بشر را دو برابر خواهد کردوزیر خارجه ایالات متحده در مراسم رونمایی از گزارش سالانه حقوق بشر وزارت خارجه گفت که دولت بایدن تلاش دارد کشورهای ناقض حقوق بشر را به خاطر اقدامات‌شان پاسخگو نگه دارد و حمایت از فعالان مدافع حقوق بشر را افزایش می‌دهد.