۲۹ فروردین ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

حمله یک خودرو به محافظان ساختمان کنگره؛ مرگ یک پلیس و راننده خودروی مهاجم

به روز‌رسانی شده - در حادثه حمله یک خودرو به پلیس‌ها در حاشیه ساختمان کنگره آمریکا دست‌کم دو نفر جان باخته‌اند. عصر جمعه گزارش شد که یک خودرو به سمت دو پلیس محافظ کنگره آمریکا حمله کرد. مهاجم پس از برخورد با دو پلیس محافظ، در حالی که چاقویی در دست داشت از خودروی خود پیاده شد و هدف اصابت گلوله پلیس قرار گرفت. او پس از اعزام به بیمارستان جان سپرد. همچنین خبرگزاری اسوشیتدپرس بعد از ظهر جمعه گزارش داد یکی از ماموران پلیس که زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است. دیگر مامور پلیسی که زخمی شده بود نیز به بیمارستان منتقل شده و جراحات او جدی گزارش شده است. CRITICAL INCIDENT: USCP is responding to the North Barricade vehicle access point along Independence Avenue for reports someone rammed a vehicle into two USCP officers. A suspect is in custody. Both officers are injured. All three have been transported to the hospital. pic.twitter.com/4TXIdulJc6 — U.S. Capitol Police (@CapitolPolice) April 2, 2021تدابیر ویژه امنیتی در ساختمان کنگره و ساختمان‌های دفاتر اعضای مجلس نم..

به روز‌رسانی شده – در حادثه حمله یک خودرو به پلیس‌ها در حاشیه ساختمان کنگره آمریکا دست‌کم دو نفر جان باخته‌اند.

عصر جمعه گزارش شد که یک خودرو به سمت دو پلیس محافظ کنگره آمریکا حمله کرد. مهاجم پس از برخورد با دو پلیس محافظ، در حالی که چاقویی در دست داشت از خودروی خود پیاده شد و هدف اصابت گلوله پلیس قرار گرفت. او پس از اعزام به بیمارستان جان سپرد.

همچنین خبرگزاری اسوشیتدپرس بعد از ظهر جمعه گزارش داد یکی از ماموران پلیس که زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است. دیگر مامور پلیسی که زخمی شده بود نیز به بیمارستان منتقل شده و جراحات او جدی گزارش شده است.

CRITICAL INCIDENT: USCP is responding to the North Barricade vehicle access point along Independence Avenue for reports someone rammed a vehicle into two USCP officers. A suspect is in custody. Both officers are injured. All three have been transported to the hospital. pic.twitter.com/4TXIdulJc6

— U.S. Capitol Police (@CapitolPolice) April 2, 2021

تدابیر ویژه امنیتی در ساختمان کنگره و ساختمان‌های دفاتر اعضای مجلس نمایندگان و سناتورها که مجاور آن هستند، همچنان برقرار است و آمد و شد از آنها ممنوع است.

گارد ملی که پیشتر برای افزایش امنیت کنگره به آن ساختمان اعزام شده بودند، در حالت آماده باش قرار گرفتند.

پلیس همچنین اعلام کرده است که برخی از خیابان‌های منتهی به ساختمان کنگره مسدود شده‌اند.

از ششم ژانویه، یعنی روز بررسی نهایی نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا در کنگره، که به علت هجوم گروهی از طرفداران تندرو دونالد ترامپ مدت کوتاهی مورد اشغال قرار گرفت، تدابیر امنیتی در ساختمان کنگره و اطراف آن به شدت افزایش یافته است.