۲۹ فروردین ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

خبرگزاری فرانسه: آمریکا تایید کرد که در جلسه هفته آینده برجام حاضر می‌شود و حاضر به گفت‌وگوی مستقیم با ایران است

خبرگزاری فرانسه روز جمعه ۱۳ فروردین با انتشار یک توییت فوری اعلام کرد که ایالات متحده تایید کرده است هفته آینده در جلسه مربوط به توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام حاضر خواهد بود و حاضر به گفت‌وگوی مستقیم با ایران است. این خبرگزاری هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده است. #BREAKING US confirms to join nuclear deal meeting, 'open' to direct talks with Iran pic.twitter.com/mE852L9xxq — AFP News Agency (@AFP) April 2, 2021هنوز دولت آمریکا رسما واکنشی به این گزارش‌ها نداده است. همزمان وب‌سایت خبری اکسیوس در آمریکا به نقل از منابع خود نوشت آمریکا و ایران در نشست هفته آینده در وین در دو اتاق جداگانه حضور خواهند یافت. این در حالی است که پیشتر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته بود در نشست آینده دیداری میان ایران و آمریکا وجود نخواهد داشت و او چنین دیداری را «غیرضروری» خواند. جواد ظریف روز جمعه ۱۳ فروردین در توئیتر نوشت که هدف آن نشست، نهایی کردن سریع تدابیر مربوط به لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته ای، و سپس لغو برنامه‌ریزی شده همه تحریم‌ها، و به دنبال آن «متوقف..

خبرگزاری فرانسه روز جمعه ۱۳ فروردین با انتشار یک توییت فوری اعلام کرد که ایالات متحده تایید کرده است هفته آینده در جلسه مربوط به توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام حاضر خواهد بود و حاضر به گفت‌وگوی مستقیم با ایران است.

این خبرگزاری هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نکرده است.

#BREAKING US confirms to join nuclear deal meeting, 'open' to direct talks with Iran pic.twitter.com/mE852L9xxq

— AFP News Agency (@AFP) April 2, 2021

هنوز دولت آمریکا رسما واکنشی به این گزارش‌ها نداده است. همزمان وب‌سایت خبری اکسیوس در آمریکا به نقل از منابع خود نوشت آمریکا و ایران در نشست هفته آینده در وین در دو اتاق جداگانه حضور خواهند یافت.

این در حالی است که پیشتر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته بود در نشست آینده دیداری میان ایران و آمریکا وجود نخواهد داشت و او چنین دیداری را «غیرضروری» خواند.

جواد ظریف روز جمعه ۱۳ فروردین در توئیتر نوشت که هدف آن نشست، نهایی کردن سریع تدابیر مربوط به لغو تحریم‌ها و اقدامات هسته ای، و سپس لغو برنامه‌ریزی شده همه تحریم‌ها، و به دنبال آن «متوقف کردن اقدامات چاره‌ساز» از سوی ایران است. ظاهرا منظور ظریف از «اقدامات چاره‌ساز» اقداماتی است که تهران با انجام دادن آنها محدودیت‌های هسته‌ای در نظر گرفته شده در برجام را نقض کرده است.

جواد ظریف در ادامه این توئیت با تصریح این موضوع که دیداری میان ایران و آمریکا وجود نخواهد داشت، چنین دیداری را «غیرضروری» خوانده است. وال استریت ژورنال پیشتر گزارش داده بود که قرار شد در نشست هفته آینده، نمایندگان آمریکا در جلسات مربوط به برجام حضور داشته باشند، ولی مذاکرات مستقیمی بین دو طرف فعلا صورت نمی گیرد.

پیشتر اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که یک نشست مجازی با شرکت طرف های باقیمانده در توافق هسته ای برجام، روز جمعه ۱۳ فروردین، برگزار شد و قرار است جلسه ای درباره برجام هفته آینده به منظور روشن کردن تدابیر برداشتن تحریم ها و انجام اقدامات هسته ای، در وین ادامه یابد.

در نشست روز جمعه نمایندگانی از اتحادیه اروپا از جمله جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه و همچنین نمایندگان چین، فرانسه، آلمان، روسیه، بریتانیا، و ایران شرکت داشتند.

European Union foreign policy chief Josep Borrell speaks during a media conference after a meeting of EU foreign ministers at…نشست بررسی بازگشت آمریکا به برجام برگزار شد؛ اتحادیه اروپا: چشم‌انداز بازگشت کامل واشنگتن به رسمیت شناخته شداتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که یک نشست مجازی با شرکت طرف های باقیمانده در توافق هسته ای برجام، روز جمعه ۱۳ فروردین، برگزار شد و قرار است جلسه ای درباره برجام هفته آینده به منظور روشن کردن تدابیر برداشتن تحریم ها و انجام اقدامات هسته ای، در وین ادامه یابد.