۲۹ فروردین ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده: رابرت مالی، هیات آمریکا در مذاکرات وین را رهبری می‌کند

یک روز پیش از آغاز مذاکرات اعضای توافق هسته‌ای ایران در وین اتریش، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه در امور ایران، رهبری هیات آمریکایی را برعهده دارد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه ۱۶ فروردین در کنفرانس خبری گفت: ما چالش‌های جدی پیش رو را دستکم نمی‌گیریم. در روزهای اول هستیم، انتظار رسیدن به نتیجه‌ای سریع نداریم چرا که انتظار داریم این گفت‌وگوها دشوار باشد. ند پرایس افزود: ولی باور داریم این مذاکرات با متحدان‌مان و متحدان‌ ما با ایران، گامی سالم به پیش‌ باشد. این مذاکرات بر اساس کار‌گروه دنبال خواهد شد که اتحادیه اروپا با دیگر اعضای برجام از جمله ایران، آن را شکل خواهند داد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: موضوعات مورد بحث از قضا خیلی ساده هستند: گام‌های هسته‌ای که ایران باید بردارد تا به مرحله اجرای تعهدات بر اساس توافق بازگردد و گام‌های مرتبط با کاهش تحریم‌ها که ایالات متحده باید بردارد تا ما بتوانیم به اجرای تعهدات خود بازگردیم. ند پرایس افزود: انتظار نداریم مذاکرات مستقیمی با ایران روی دهد هرچند ما برای آن آماده هستیم. اس..

یک روز پیش از آغاز مذاکرات اعضای توافق هسته‌ای ایران در وین اتریش، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه در امور ایران، رهبری هیات آمریکایی را برعهده دارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه ۱۶ فروردین در کنفرانس خبری گفت: ما چالش‌های جدی پیش رو را دستکم نمی‌گیریم. در روزهای اول هستیم، انتظار رسیدن به نتیجه‌ای سریع نداریم چرا که انتظار داریم این گفت‌وگوها دشوار باشد.

ند پرایس افزود: ولی باور داریم این مذاکرات با متحدان‌مان و متحدان‌ ما با ایران، گامی سالم به پیش‌ باشد. این مذاکرات بر اساس کار‌گروه دنبال خواهد شد که اتحادیه اروپا با دیگر اعضای برجام از جمله ایران، آن را شکل خواهند داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: موضوعات مورد بحث از قضا خیلی ساده هستند: گام‌های هسته‌ای که ایران باید بردارد تا به مرحله اجرای تعهدات بر اساس توافق بازگردد و گام‌های مرتبط با کاهش تحریم‌ها که ایالات متحده باید بردارد تا ما بتوانیم به اجرای تعهدات خود بازگردیم.

ند پرایس افزود: انتظار نداریم مذاکرات مستقیمی با ایران روی دهد هرچند ما برای آن آماده هستیم.

Psakiاستقبال کاخ سفید از انجام گفتگوهای غیرمستقیم با ایران در وین در مذاکرات هفته‌ آیندهجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، روز جمعه ۱۳ فروردین در کنفرانس خبری خود به برگزاری جلسه حضوری هفته آینده طرف های برجام در پایتخت اتریش اشاره کرد و گفت که آمریکا دیدگاه کاملا واقع‌بینانه‌ای به روند دیپلماتیک دارد و انتظار ندارد نشست وین منجر به مذاکرات مستقیم شود.