۲۹ فروردین ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رویترز: تعداد مرگ بر اثر کرونا در جهان از سه میلیون نفر عبور کرد

با اوج گیری مجدد همه‌گیری کرونا، تعداد مرگ براثر ابتلا به این بیماری در سراسر جهان از مرز سه میلیون نفر گذشت. بر اساس آمار خبرگزاری رویترز، افزایش آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری به ویژه در کشورهای هند و برزیل در حالی رخ می دهد که مقامات بهداشتی از رشد چشمگیر انواع جهش یافته ویروس کرونا در انگلستان و آفریقای جنوبی خبر می دهد. این افزایش ناگهانی تلفات انسانی همزمان با نارضایتی و سرخوردگی عمومی از قرنطینه های مکرر و طولانی مدت و روند کند واکسیناسیونِ جهانی رخ می دهد. قارۀ اروپا با بیش از یک میلیون و صد هزار مرگ، بیشترین تعداد مرگ و میر را در میانِ قاره ها داراست و پنج کشور انگلستان، روسیه، فرانسه، ایتالیا و آلمان حدود شصت درصد از کل این آمار را به خود اختصاص داده اند. در این میان، ایالات متحده آمریکا با ۵۵۰ هزار مرگ، بیشترین تعداد مرگ و میر در میان کشورهای جهان را دارد. برغم افزایش این تعداد در سه هفتۀ گذشته، مقامات بهداشتی امیدوارند با توجه به روندِ سریع واکسیناسیون در این کشور شاهد کاهش چشمگیر این تعداد در هفته های پیش رو باشند. سازمان جهانی بهداشت ضمن درخواست از کشورهای پیشرفته ..

با اوج گیری مجدد همه‌گیری کرونا، تعداد مرگ براثر ابتلا به این بیماری در سراسر جهان از مرز سه میلیون نفر گذشت.

بر اساس آمار خبرگزاری رویترز، افزایش آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری به ویژه در کشورهای هند و برزیل در حالی رخ می دهد که مقامات بهداشتی از رشد چشمگیر انواع جهش یافته ویروس کرونا در انگلستان و آفریقای جنوبی خبر می دهد. این افزایش ناگهانی تلفات انسانی همزمان با نارضایتی و سرخوردگی عمومی از قرنطینه های مکرر و طولانی مدت و روند کند واکسیناسیونِ جهانی رخ می دهد.

قارۀ اروپا با بیش از یک میلیون و صد هزار مرگ، بیشترین تعداد مرگ و میر را در میانِ قاره ها داراست و پنج کشور انگلستان، روسیه، فرانسه، ایتالیا و آلمان حدود شصت درصد از کل این آمار را به خود اختصاص داده اند.

در این میان، ایالات متحده آمریکا با ۵۵۰ هزار مرگ، بیشترین تعداد مرگ و میر در میان کشورهای جهان را دارد. برغم افزایش این تعداد در سه هفتۀ گذشته، مقامات بهداشتی امیدوارند با توجه به روندِ سریع واکسیناسیون در این کشور شاهد کاهش چشمگیر این تعداد در هفته های پیش رو باشند.

سازمان جهانی بهداشت ضمن درخواست از کشورهای پیشرفته جهت ارسال دوزهای بیشتری از واکسن به کشورهای فقیرتر و آسیب پذیرتر، امیدوار است با تحقق این امر، جهان شاهد کاهش آمار مبتلایان باشد.