۲۹ فروردین ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رسانه‌های اسرائیل: رئیس موساد «برای جلوگیری از لغو تحریم‌های ایران» به آمریکا سفر می‌کند

برخی رسانه های اسرائیلی از جمله روزنامه تایمز اسرائیل روز پنجشنبه ۱۹ فروردین گزارش داده‌اند که یوسی کوهن رئیس موساد راهی واشینگتن می‌شود تا با مقامات رسمی اطلاعاتی آمریکا دیدار، و اطلاعات مربوط به مواردی که ایران در برنامه هسته‌ای مخفی کرده را عرضه کند. به گزارش تایمز اسرائیل، این سفر قرار است در روزهای آینده انجام شده و این نخستین دیدار عالی‌رتبه یک مقام اسرائیلی به واشینگتن از زمان شروع ریاست جمهوری جو بایدن است. رسانه‌های اسرائیل می‌گوید دولت این کشور قصد دارد با معرفی کردن شواهد ابعاد مخفی برنامه هسته‌ای ایران، آمریکا را متقاعد کند تحریم‌های جمهوری اسلامی را لغو نکند. مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند. ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفت تیم مذاکره کننده آمریکا به ریاست رابرت مالی، تا جمعه در اتریش حضور خواهند داشت و یک تیم متخصص تحریم‌ها نیز از سوی آمریکا در آنجا حضور دارند تا روند کاهش و لغو تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه جمهوری اسلامی را مورد مذاکره و کارشناسی قرار دهند. مقام وز..

برخی رسانه های اسرائیلی از جمله روزنامه تایمز اسرائیل روز پنجشنبه ۱۹ فروردین گزارش داده‌اند که یوسی کوهن رئیس موساد راهی واشینگتن می‌شود تا با مقامات رسمی اطلاعاتی آمریکا دیدار، و اطلاعات مربوط به مواردی که ایران در برنامه هسته‌ای مخفی کرده را عرضه کند.

به گزارش تایمز اسرائیل، این سفر قرار است در روزهای آینده انجام شده و این نخستین دیدار عالی‌رتبه یک مقام اسرائیلی به واشینگتن از زمان شروع ریاست جمهوری جو بایدن است.

رسانه‌های اسرائیل می‌گوید دولت این کشور قصد دارد با معرفی کردن شواهد ابعاد مخفی برنامه هسته‌ای ایران، آمریکا را متقاعد کند تحریم‌های جمهوری اسلامی را لغو نکند.

مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفت تیم مذاکره کننده آمریکا به ریاست رابرت مالی، تا جمعه در اتریش حضور خواهند داشت و یک تیم متخصص تحریم‌ها نیز از سوی آمریکا در آنجا حضور دارند تا روند کاهش و لغو تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه جمهوری اسلامی را مورد مذاکره و کارشناسی قرار دهند.

Tal Kalman, Israel IDF Iran Directorate, Credit: The Fisher Instituteمقام وزارت دفاع اسرائیل: توانایی نابودی کامل برنامه هسته‌ای ایران را داریمژنرال تال کالمان رئیس بخش ایران در وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد مقابله با چالش‌هایی که از سوی جمهوری اسلامی ایران ایجاد می‌شود، امری پیچیده و حساس است ولی وزارت دفاع اسرائیل از توانایی کامل برای مقابله با آنها برخوردار است.