۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

هند از به راه افتادن موج بی‌سابقه دیگری از کووید۱۹ خبر داد

با بروز موج بی‌سابقه دیگری از موارد کووید۱۹ در یک شبانه روز، هند روز دوشنبه ۲۳ فروردین از برزیل پیشی گرفت و اکنون بعد از آمریکا دومین کشوری است که بیشترین موارد بیماری را گزارش داده است. به گزارش آسوشیتدپرس، بنا بر داده‌های گردآوری‌شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز، ۱۶۸٫۹۱۲ مورد جدید بیماری در ۲۴ ساعت گذشته در هند گزارش شده و به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور از زمان آغاز همه‌گیری تاکنون به ۱۳.۵ میلیون نفر رسیده است. اکنون برزیل با ۱۳.۴ میلیون مورد ابتلا در ردیف سوم جدول آمار همه‌گیری ویروس کرونای جهان قرار گرفته است. هند همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰۴ مورد تلفات گزارش داده است که مجموع مرگ و میر از این بیماری را به ۱۷۰٫۱۷۹ تن رسانده است. این کشور از نظر تعداد تلفات ناشی از همه‌گیری کرونا، بعد از آمریکا، برزیل، و مکزیک، در رده چهارم جدول دانشگاه جانز هاپکینز قرار دارد. هند در هفت روز گذشته با بیش از ۱۳۰ هزار مورد ابتلا در روز، بدترین شیوع بیماری کووید را از زمان آغاز همه‌گیری، تجربه کرده است. بیمارستان‌های سراسر آن کشور پر از بیمار است و کارشناسان نگران هستند که وضعیت بدتر نیز خواهد ..

با بروز موج بی‌سابقه دیگری از موارد کووید۱۹ در یک شبانه روز، هند روز دوشنبه ۲۳ فروردین از برزیل پیشی گرفت و اکنون بعد از آمریکا دومین کشوری است که بیشترین موارد بیماری را گزارش داده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، بنا بر داده‌های گردآوری‌شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز، ۱۶۸٫۹۱۲ مورد جدید بیماری در ۲۴ ساعت گذشته در هند گزارش شده و به این ترتیب تعداد کل مبتلایان در این کشور از زمان آغاز همه‌گیری تاکنون به ۱۳.۵ میلیون نفر رسیده است. اکنون برزیل با ۱۳.۴ میلیون مورد ابتلا در ردیف سوم جدول آمار همه‌گیری ویروس کرونای جهان قرار گرفته است.

هند همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰۴ مورد تلفات گزارش داده است که مجموع مرگ و میر از این بیماری را به ۱۷۰٫۱۷۹ تن رسانده است. این کشور از نظر تعداد تلفات ناشی از همه‌گیری کرونا، بعد از آمریکا، برزیل، و مکزیک، در رده چهارم جدول دانشگاه جانز هاپکینز قرار دارد.

هند در هفت روز گذشته با بیش از ۱۳۰ هزار مورد ابتلا در روز، بدترین شیوع بیماری کووید را از زمان آغاز همه‌گیری، تجربه کرده است. بیمارستان‌های سراسر آن کشور پر از بیمار است و کارشناسان نگران هستند که وضعیت بدتر نیز خواهد شد.

جدیدترین موج کووید۱۹ در هند با کمبود واکسن در برخی از ایالت‌های هند همزمان شده است، از جمله ایالت ماهاراشترا که شهر بمبئی، مرکز مالی هند در ان واقع است، مسئول نیمی از موادر بیماری در کشور در دو هفته گذشته بوده است.

FILE PHOTO: Spring breakers flock to Florida beachesبیشتر موارد جدید کووید۱۹ و بستری شدن ناشی از آن در آمریکا در میان جوانان بزرگسال دیده شده استروشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیگشیری بیماری ایالات متحده، روز جمعه گفت، موارد جدید کووید۱۹ و بستری شدن در بیمارستان‌ها در آمریکا همچنان روز به افزایش است و علت آن بیمار شدن بزرگسالانی است که هنوز واکسینه نشده‌اند.