۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

زلزله در بوشهر| گناوه بیش از ۲۰ بار لرزید؛ نگرانی از اسکان زلزله‌زدگان و خطر کرونا

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر شهرستان گناوه در استان بوشهر را لرزاند اما به گفته مقامات جمهوری اسلامی خسارات آن جزئی بوده و تلفات جانی نداشته است. این زلزله که در ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه صبح یکشنبه ۲۹ فروردین رخ داد در سایر شهرهای استان بوشهر و همچنین در استان فارس نیز احساس شد. تاکنون تعداد پس لرزه‌ها در گناوه به بیش از ۲۰ مورد رسیده که ۷ زلزله بیش از ۴ ریشتر بوده‌اند. روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده که هیچ خسارتی به این مجموعه وارد نشده است. وقوع این زلزله در شرایطی که استان بوشهر مانند بسیاری از مناطق دیگر ایران در وضعیت «قرمز» کرونا است به نگرانی‌ها دامن زده است. غلامرضا مهرجو، فرماندار گناوه به خبرگزاری ایرنا گفته است: «باتوجه به شرایط کرونایی و پرهیز از تجمع، در صورتیکه پس لرزه‌ای در شب به وقوع پیوست از فضاهای ورزشی در شهر و روستا استفاده خواهد شد.» در همین روز رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به خبرگزاری تسنیم گفته است که تعداد موارد مثبت روزانه بیماران مبتلا به کرونا در یک هفته اخیر پنج و نیم برابر و تعداد مرگ چهار برابر ماه اسفند سال گذشته است. به گف..

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر شهرستان گناوه در استان بوشهر را لرزاند اما به گفته مقامات جمهوری اسلامی خسارات آن جزئی بوده و تلفات جانی نداشته است.

این زلزله که در ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه صبح یکشنبه ۲۹ فروردین رخ داد در سایر شهرهای استان بوشهر و همچنین در استان فارس نیز احساس شد.

تاکنون تعداد پس لرزه‌ها در گناوه به بیش از ۲۰ مورد رسیده که ۷ زلزله بیش از ۴ ریشتر بوده‌اند.

روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده که هیچ خسارتی به این مجموعه وارد نشده است.

وقوع این زلزله در شرایطی که استان بوشهر مانند بسیاری از مناطق دیگر ایران در وضعیت «قرمز» کرونا است به نگرانی‌ها دامن زده است. غلامرضا مهرجو، فرماندار گناوه به خبرگزاری ایرنا گفته است: «باتوجه به شرایط کرونایی و پرهیز از تجمع، در صورتیکه پس لرزه‌ای در شب به وقوع پیوست از فضاهای ورزشی در شهر و روستا استفاده خواهد شد.»

در همین روز رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به خبرگزاری تسنیم گفته است که تعداد موارد مثبت روزانه بیماران مبتلا به کرونا در یک هفته اخیر پنج و نیم برابر و تعداد مرگ چهار برابر ماه اسفند سال گذشته است.

به گفته این مقام محلی «اکنون ظرفیت عادی بیمارستان‌های استان بوشهر در حال پر شدن است».