۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان طرح فشار حداکثری بر ایران را برای تبدیل شدن به قانون ارائه می‌کند

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان اعلام کرد طرحی را با عنوان «قانون فشار حداکثری» برای تصویب ارائه می‌کند. این طرح خواستار افزایش تحریم‌ها بر ایران و جلوگیری از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای برجام است. کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین اعلام کرد که روز چهارشنبه و با حضور مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق ایالات متحده، از این طرح رونمایی می‌کند. این طرح بنا دارد دولت آمریکا را ملزم به افزایش تحریم‌ها علیه ایران کند. همچنین «تبدیل کردن راهبرد موفقیت‌آمیز و به اثبات‌ رسیده فشار حداکثری به قانون» و «جلوگیری از پیوستن دوباره دولت پرزیدنت بایدن به توافق هسته‌ای ایران» موسوم به برجام، از دیگر اهداف این طرح عنوان شده است. کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان اعلام کرد: «در مورد ایران، ما دو هدف را دنبال می‌کنیم: ایران باید از دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک منع شود؛ ایران باید از تامین مالی تروریسم بین‌المللی منع شود.» I'm thrilled that @SecPompeo will be joining the @RepublicanStudy again this week. We were honored to have him as our guest during the RSC ..

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان اعلام کرد طرحی را با عنوان «قانون فشار حداکثری» برای تصویب ارائه می‌کند. این طرح خواستار افزایش تحریم‌ها بر ایران و جلوگیری از بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای برجام است.

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین اعلام کرد که روز چهارشنبه و با حضور مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق ایالات متحده، از این طرح رونمایی می‌کند.

این طرح بنا دارد دولت آمریکا را ملزم به افزایش تحریم‌ها علیه ایران کند. همچنین «تبدیل کردن راهبرد موفقیت‌آمیز و به اثبات‌ رسیده فشار حداکثری به قانون» و «جلوگیری از پیوستن دوباره دولت پرزیدنت بایدن به توافق هسته‌ای ایران» موسوم به برجام، از دیگر اهداف این طرح عنوان شده است.

کمیته مطالعاتی جمهوری‌خواهان اعلام کرد: «در مورد ایران، ما دو هدف را دنبال می‌کنیم: ایران باید از دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک منع شود؛ ایران باید از تامین مالی تروریسم بین‌المللی منع شود.»

I'm thrilled that @SecPompeo will be joining the @RepublicanStudy again this week. We were honored to have him as our guest during the RSC Steering retreat, and it’s a privilege to be working with him again so soon.
One of the most consequential Secretaries of State in history! pic.twitter.com/3fGtbQTP79

— Jim Banks (@RepJimBanks) April 19, 2021

کمیته مطالعاتی جمهوریخواهان که بزرگترین کمیته پارلمانی محافظه‌کاران در مجلس نمایندگان آمریکا است پیشتر طرحی را رونمایی کرد که عنوان آن «راهبرد امنیت ملی کمیته مطالعاتی جمهوریخواهان: نیرومندکردن آمریکا و مقابله با تهدیدهای جهانی» است و تهیه آن یک سال و نیم طول کشید. این طرح «پیشنهاد می‌کند که شدید‌ترین و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها توسط کنگره [آمریکا] بر ایران وضع شود.»

دولت پرزیدنت بایدن از زمان شروع کار خود گفته است اگر ایران به اجرای تعهدات خود در قابل توافق هسته‌ای موسوم به برجام بازگردد، آمریکا هم به این توافق بازخواهد گشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، واشنگتن را در سال ۲۰۱۸ از برجام خارج کرد و تحریم هایی را که تحت آن توافق برداشته شده بود، دوباره برگرداند.