۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

انفجار «کنترل شده» در کارخانه نظامی اسرائيلی بررسی می‌شود

انفجاری نیرومند یک کارخانه صنایع پیشرفته نظامی در اسرائيل را به لرزه در آورد. به گزارش روزنامه اسرائيلی هاآرتص، به نظر می‌رسد انفجار روز سه شنبه، ۳۱ فروردین، در زمان انجام یک آزمایش رخ داده باشد. این روزنامه می‌نویسد که تاکنون هیچ تلفاتی در رابطه با این انفجار گزارش نشده است. در این کارخانه که در مرکز اسرائيل واقع است، انواع موشک‌ها وجود دارد. به نوشته هاآرتص، کارخانه تومر تولید کننده موتورهای جت راکت و پرتاب کننده‌های ماهواره اوفِک است. افراد محلی گزارش دادند که یک صدای انفجار شنیدند و دود قارچ مانندی نیز بلند شد. برخی نیز از صحنه انفجار فیلم تهیه کردند. انفجار غامض منذ قليل شمالي اسرائيل pic.twitter.com/Z8ifNZAyij — إيدي كوهين אדי כהן 🇮🇱 (@EdyCohen) April 20, 2021هاآرتص می نویسد انفجار در جریان یک آزمایش معمول، صورت گرفت و مقامات احتمالا شدت آن را دست کم گرفته بودند. مقامات تومر گفتند که این انفجار «کنترل شده» بود. مقامات ارشد دفاعی حالا سرگرم تحقیقات هستند که آيا دستورالعمل‌ها در جریان این آزمایش رعایت شده است یا خیر و چه اشتباهی ممکن است در جریان آزمایش رخ داده باشد.

انفجاری نیرومند یک کارخانه صنایع پیشرفته نظامی در اسرائيل را به لرزه در آورد.

به گزارش روزنامه اسرائيلی هاآرتص، به نظر می‌رسد انفجار روز سه شنبه، ۳۱ فروردین، در زمان انجام یک آزمایش رخ داده باشد. این روزنامه می‌نویسد که تاکنون هیچ تلفاتی در رابطه با این انفجار گزارش نشده است. در این کارخانه که در مرکز اسرائيل واقع است، انواع موشک‌ها وجود دارد.

به نوشته هاآرتص، کارخانه تومر تولید کننده موتورهای جت راکت و پرتاب کننده‌های ماهواره اوفِک است.

افراد محلی گزارش دادند که یک صدای انفجار شنیدند و دود قارچ مانندی نیز بلند شد. برخی نیز از صحنه انفجار فیلم تهیه کردند.

انفجار غامض منذ قليل شمالي اسرائيل pic.twitter.com/Z8ifNZAyij

— إيدي كوهين אדי כהן 🇮🇱 (@EdyCohen) April 20, 2021

هاآرتص می نویسد انفجار در جریان یک آزمایش معمول، صورت گرفت و مقامات احتمالا شدت آن را دست کم گرفته بودند. مقامات تومر گفتند که این انفجار «کنترل شده» بود.

مقامات ارشد دفاعی حالا سرگرم تحقیقات هستند که آيا دستورالعمل‌ها در جریان این آزمایش رعایت شده است یا خیر و چه اشتباهی ممکن است در جریان آزمایش رخ داده باشد.