۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

اندونزی غرق شدن یک زیردریایی آن کشور و کشته شدن ۵۳ سرنشین آن را تأیید کرد

نیروی دریایی اندونزی روز شنبه ۲۴ آوریل با انتشار بیانیه‌ای غرق شدن زیردریایی این کشور با ۵۳ سرنشین را رسما تأیید کرد و گفت که قطعاتی از آن در محل حادثه یافت شده است. به گزارش آسوشیتدپرس، این زیردریایی از دو روز پیش در آب‌های میان جزیره بالی و جاوه ناپدید شده بود. هنوز علت این حادثه اعلام نشده است. فرمانده نیروی دریایی اندونزی احتمال منفجر شدن این زیردریایی را رد کرده و گفته است که هیچ نشانه‌ای از انفجار وجود ندارد و صدای انفجار در منطقه ناپدید شدن این زیردریایی شنیده نشده است. نیروی دریایی اندونزی از احتمال قطع برق در زیردریایی خبر داده و گفته بود شاید به این دلیل سرنشینان نتوانسته‌اند با اجرای عملیات وضعیت اضطراری، شناور را به سطح آب بازگردانند. تیم‌های امداد و نجات اندونزی و سایر کشورهایی که در جست‌و‌جوی آن مشارکت داشتند، به ارزیابی دلایل غرق شدن زیردریایی خواهند پرداخت.

نیروی دریایی اندونزی روز شنبه ۲۴ آوریل با انتشار بیانیه‌ای غرق شدن زیردریایی این کشور با ۵۳ سرنشین را رسما تأیید کرد و گفت که قطعاتی از آن در محل حادثه یافت شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، این زیردریایی از دو روز پیش در آب‌های میان جزیره بالی و جاوه ناپدید شده بود.

هنوز علت این حادثه اعلام نشده است. فرمانده نیروی دریایی اندونزی احتمال منفجر شدن این زیردریایی را رد کرده و گفته است که هیچ نشانه‌ای از انفجار وجود ندارد و صدای انفجار در منطقه ناپدید شدن این زیردریایی شنیده نشده است.

نیروی دریایی اندونزی از احتمال قطع برق در زیردریایی خبر داده و گفته بود شاید به این دلیل سرنشینان نتوانسته‌اند با اجرای عملیات وضعیت اضطراری، شناور را به سطح آب بازگردانند. تیم‌های امداد و نجات اندونزی و سایر کشورهایی که در جست‌و‌جوی آن مشارکت داشتند، به ارزیابی دلایل غرق شدن زیردریایی خواهند پرداخت.