۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

بیمارستان ویژه کرونا در بغداد آتش گرفت؛ ۸۲ کشته و برکناری چند مقام مسئول

وزارت امور داخله عراق اعلام کرد که آتش‌سوزی ناشی از انفجار مخزن اکسیژن در بیمارستانی در بغداد که برای بستری کردن بیماران مبتلا به کووید۱۹ مجهز شده بود، دست کم ۸۲ تن کشته و ۱۱۰ تن زخمی به جا گذاشت. به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، سخنگوی وزارت داخله عراق به شبکه دولتی این کشور گفت: «ما به فوریت نیاز به بررسی میزان ایمنی در تمام بیمارستان‌ها داریم تا از وقوع چنین حادثه دردناک در آینده جلوگیری کنیم.» آتش سوزی روز شنبه ۴ اردیبهشت در بیمارستان ابن خطیب در نزدیکی پل (سد) دیالا رخ داد. مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دستور بررسی علت شروع آتش سوزی را داده است. وی گفت: «چنین حادثه‌ای نشانه سهل انگاری است، بنابر این من دستور دادم که بررسی بلافاصله آغاز شود و مدیر بیمارستان و روسای امنیت و حفظ و نگهداری همراه با بقیه افراد مسئول در بازداشت نگه داشته شوند تا افرادی را که سهل‌انگاری کرده‌اند را شناسایی کرده و آنها را مسئول بدانیم.» مراسم خاکسپاری افرادی که در آتش‌سوزی بیمارستان در بغداد جان باختند. نجف، عراق - ۲۵ آوریل ۲۰۲۱بنا به گزارش‌ها در هنگام آتش سوزی اقوام بیماران برای نجات عزیزانشان جلوی بیمار..

وزارت امور داخله عراق اعلام کرد که آتش‌سوزی ناشی از انفجار مخزن اکسیژن در بیمارستانی در بغداد که برای بستری کردن بیماران مبتلا به کووید۱۹ مجهز شده بود، دست کم ۸۲ تن کشته و ۱۱۰ تن زخمی به جا گذاشت.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، سخنگوی وزارت داخله عراق به شبکه دولتی این کشور گفت: «ما به فوریت نیاز به بررسی میزان ایمنی در تمام بیمارستان‌ها داریم تا از وقوع چنین حادثه دردناک در آینده جلوگیری کنیم.»

آتش سوزی روز شنبه ۴ اردیبهشت در بیمارستان ابن خطیب در نزدیکی پل (سد) دیالا رخ داد.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دستور بررسی علت شروع آتش سوزی را داده است.

وی گفت: «چنین حادثه‌ای نشانه سهل انگاری است، بنابر این من دستور دادم که بررسی بلافاصله آغاز شود و مدیر بیمارستان و روسای امنیت و حفظ و نگهداری همراه با بقیه افراد مسئول در بازداشت نگه داشته شوند تا افرادی را که سهل‌انگاری کرده‌اند را شناسایی کرده و آنها را مسئول بدانیم.»

Funeral of people who were killed in a fire at a hospital, in Najaf
مراسم خاکسپاری افرادی که در آتش‌سوزی بیمارستان در بغداد جان باختند. نجف، عراق – ۲۵ آوریل ۲۰۲۱

بنا به گزارش‌ها در هنگام آتش سوزی اقوام بیماران برای نجات عزیزانشان جلوی بیمارستان تقلا می کردند. مردی که برای ملاقات برادرش به بیمارستان رفته بود تعریف می‌کند که مردم برای فرار از آتش از پنجره‌ها بیرون می پریدند.

به گفته چند منبع پزشکی، بیماران به بیمارستان های دیگر منتقل شدند.

وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرده بود که دست کم ۲۰۰ نفر از محل آتش‌سوزی نجات یافتند.