۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تماس پرزیدنت بایدن با نخست وزیر هند؛ دولت آمریکا به هند کمک درمانی و بیمارستانی ارسال می‌کند

(به روز‌رسانی شده)‌ جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با نارندرا مودی نخست وزیر هند، از تعهد آمریکا در همکاری با هند برای مقابله با همه گیری کووید-۱۹ خبر داد. بر پایه بیانیه مطبوعاتی دوشنبه کاخ سفید، پرزیدنت بایدن گفت که آمریکا مواد ساخت واکسن کرونا و ملزومات دارویی و دستگاههای مرتبط با تولید اکسیژن به هند ارسال خواهد کرد. پیشتر، دولت پرزیدنت جو بایدن اعلام کرد که برای کمک به کنترل موج جدید همه گیری کرونا در هند، دومین کشور پر جمعیت جهان، مواد دارویی و دستگاههای بیمارستانی ویژه مقابله با این ویروس کشنده ارسال می کند. برپایه آمار اعلام شده توسط دولت هند میزان مرگ از ابتلا به ویروس کرونا روزانه در این کشور به بیش از دو هزار نفر در روز رسیده است. همچنین تنها در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۲۷۵ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند. پرزیدنت بایدن در توئیتی که روز گذشته با جهان به اشتراک گذارد، اعلام کرد که همانگونه که دولت هند در ابتدای همه‌‌گیری کرونا به ارسال وسایل بیمارستانی به آمریکا کمک کرد، ما هم اکنون مصمم هستیم که در این زمان نیاز آنها به هند کمک کنیم. Just as India sent assistance to the..

(به روز‌رسانی شده)‌ جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با نارندرا مودی نخست وزیر هند، از تعهد آمریکا در همکاری با هند برای مقابله با همه گیری کووید-۱۹ خبر داد. بر پایه بیانیه مطبوعاتی دوشنبه کاخ سفید، پرزیدنت بایدن گفت که آمریکا مواد ساخت واکسن کرونا و ملزومات دارویی و دستگاههای مرتبط با تولید اکسیژن به هند ارسال خواهد کرد.

پیشتر، دولت پرزیدنت جو بایدن اعلام کرد که برای کمک به کنترل موج جدید همه گیری کرونا در هند، دومین کشور پر جمعیت جهان، مواد دارویی و دستگاههای بیمارستانی ویژه مقابله با این ویروس کشنده ارسال می کند. برپایه آمار اعلام شده توسط دولت هند میزان مرگ از ابتلا به ویروس کرونا روزانه در این کشور به بیش از دو هزار نفر در روز رسیده است. همچنین تنها در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۲۷۵ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند.

پرزیدنت بایدن در توئیتی که روز گذشته با جهان به اشتراک گذارد، اعلام کرد که همانگونه که دولت هند در ابتدای همه‌‌گیری کرونا به ارسال وسایل بیمارستانی به آمریکا کمک کرد، ما هم اکنون مصمم هستیم که در این زمان نیاز آنها به هند کمک کنیم.

Just as India sent assistance to the United States as our hospitals were strained early in the pandemic, we are determined to help India in its time of need. https://t.co/SzWRj0eP3y

— President Biden (@POTUS) April 25, 2021

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در تماس تلفنی با همتای خود، آجیت دوال گفت برای درمان مبتلایان به کووید-۱۹ و محافظت از کادردرمانی بیمارستانها آمریکا مواد اولیه ساخت واکسن، تست تشخیص کرونا، دستگاه کنترل تنفس مصنوعی و وسایل محافظتی مانند ماسک، و پوشش بیمارستانی فورا به هند ارسال می کند.

در بخش دیگر این بیانیه رسانه ای کاخ سفید آمده: آمریکا در صورت دریافت درخواست، دستگاههای تولید اکسیژن به این کشور ارسال خواهد کرد.

همچنین در این بیانیه آمده که واشنگتن تامین مالی توسعه ساخت واکسن کووید تا سقف یک میلیارد دوز تا پایان سال ۲۰۲۲ را بصورت ارائه وام برعهده می گیرد و برای کمک به تلاشهای بهداشت و درمان هند، تیمهایی از کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها اعزام می کند.

تصاویر ارسالی از هند از تراکم در بیمارستانهایی که توان پذیرش بیماران کرونایی را نداشته و همچنین افزایش جنازه ها در مراکز سوزاندن اجساد و گورستانها، خبر می دهد.

به گزارش برخی از رسانه های هند، نارندرا مودی نخست وزیر این کشور به علت اعطای مجوز برگزاری کارزار های انتخاباتی و اعیاد هندوها مورد انتقاد شدید است.