۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

رویترز: یک آهنگ‌ساز معروف لبنانی در عربستان سعودی ناپدید شده است

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از رسانه‌های محلی لبنانی نوشته که یک آهنگساز اهل این کشور که به حزب رئیس جمهوری لبنان نزدیک است، ظاهراً به دلایل نامعلومی در عربستان تحت بازداشت قرار گرفته است. رویترز می‌گوید دو منبع نزدیک به این آهنگساز و یک منبع امنیتی این گزارش ها را تایید کرده‌اند. به نوشته رویترز در روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت، یک منبع رسمی گفت وزارت خارجه لبنان سعی کرده است که از مقامات سعودی درباره موقعیت سمیر صفیر سوال کند. سمیر صفیر یک موسیقیدان مشهور لبنانی است که درباره میشل عون، رئیس جمهوری آن کشور، نیز آواز خوانده است. رویترز می نویسد وزارت خارجه لبنان از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. دفتر رسانه های دولت عربستان نیز به درخواست این خبرگزاری برای واکنش، پاسخ فوری نداده است. یک نماینده از حزب سیاسی میشل عون، سلیم عون، در توئیتی پرسید: «سمیر صفیر کجا است؟» و با استفاده از هشتگی خواستار «آزادی» او شد. سمیر صفیر پیشتر و به دنبال انتشار تصویری از خود در حال دریافت واکسن کووید-۱۹ در عربستان، در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد سعودی‌ها قرار گرفت. سعودی‌ها او را متهم کردند که به ..

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از رسانه‌های محلی لبنانی نوشته که یک آهنگساز اهل این کشور که به حزب رئیس جمهوری لبنان نزدیک است، ظاهراً به دلایل نامعلومی در عربستان تحت بازداشت قرار گرفته است. رویترز می‌گوید دو منبع نزدیک به این آهنگساز و یک منبع امنیتی این گزارش ها را تایید کرده‌اند.

به نوشته رویترز در روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت، یک منبع رسمی گفت وزارت خارجه لبنان سعی کرده است که از مقامات سعودی درباره موقعیت سمیر صفیر سوال کند. سمیر صفیر یک موسیقیدان مشهور لبنانی است که درباره میشل عون، رئیس جمهوری آن کشور، نیز آواز خوانده است.

رویترز می نویسد وزارت خارجه لبنان از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. دفتر رسانه های دولت عربستان نیز به درخواست این خبرگزاری برای واکنش، پاسخ فوری نداده است.

یک نماینده از حزب سیاسی میشل عون، سلیم عون، در توئیتی پرسید: «سمیر صفیر کجا است؟» و با استفاده از هشتگی خواستار «آزادی» او شد.

سمیر صفیر پیشتر و به دنبال انتشار تصویری از خود در حال دریافت واکسن کووید-۱۹ در عربستان، در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد سعودی‌ها قرار گرفت. سعودی‌ها او را متهم کردند که به رغم اظهارات گذشته‌اش، که به کنایه عربستان را به صدور تروریسم متهم کرده بود، از خدمات آن کشور بهره می‌گیرد.