۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه آمریکا برای گفت‌وگو درباره مسائل عمده بین‌المللی، از جمله ایران، به اروپا می‌رود

وزیر خارجه ایالات متحده هفته پیش رو به منظور گفت‌وگو درباره برخی مسائل عمده بین‌المللی، از جمله روسیه، اوکراین، ایران، افغانستان، و همچنین بهبود روابط دو سوی اقیانوس اطلس، به اروپا خواهد رفت. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ۱۰ اردیبهشت اعلام کرد سفر آنتونی بلینکن از روز دوشنبه آغاز خواهد شد و برای دیدار با همتایان خود در گروه ۷ به بریتانیا سفر خواهد کرد. بر اساس این گزارش، سفر او به لندن بیشتر جهت آماده‌سازی مقدمات شرکت جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، در نشست سران گروه هفت خواهد بود که قرار است در ماه ژوئن به میزبانی بریتانیا برگزار شود. در عین حال، به گفته ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، آقای بلینکن قرار است با بوریس جانسون نخست وزیر و دومینیک راب وزیر خارجه بریتانیا دیدار و درباره طیفی از مسائل مختلف جهانی گفت‌وگو کند. وزیر خارجه آمریکا سپس قرار است جهت تاکید بر حمایت واشینگتن از کی‌یف در برابر مسکو و نقش آن در بحران شرق اوکراین، و همچنین ابراز نگرانی از عدم مبارزه کافی با فساد در آن کشور، به اوکراین برود. این سفر روز چهارشنبه آغاز و تا پنجشنبه ادامه..

وزیر خارجه ایالات متحده هفته پیش رو به منظور گفت‌وگو درباره برخی مسائل عمده بین‌المللی، از جمله روسیه، اوکراین، ایران، افغانستان، و همچنین بهبود روابط دو سوی اقیانوس اطلس، به اروپا خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خارجه آمریکا روز جمعه ۱۰ اردیبهشت اعلام کرد سفر آنتونی بلینکن از روز دوشنبه آغاز خواهد شد و برای دیدار با همتایان خود در گروه ۷ به بریتانیا سفر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، سفر او به لندن بیشتر جهت آماده‌سازی مقدمات شرکت جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، در نشست سران گروه هفت خواهد بود که قرار است در ماه ژوئن به میزبانی بریتانیا برگزار شود.

در عین حال، به گفته ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، آقای بلینکن قرار است با بوریس جانسون نخست وزیر و دومینیک راب وزیر خارجه بریتانیا دیدار و درباره طیفی از مسائل مختلف جهانی گفت‌وگو کند.

وزیر خارجه آمریکا سپس قرار است جهت تاکید بر حمایت واشینگتن از کی‌یف در برابر مسکو و نقش آن در بحران شرق اوکراین، و همچنین ابراز نگرانی از عدم مبارزه کافی با فساد در آن کشور، به اوکراین برود.

این سفر روز چهارشنبه آغاز و تا پنجشنبه ادامه خواهد یافت.