۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

چهار فضانورد با کپسول درگن اسپیس‌اکس از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگشتند

اسپیس‌اکس در ساعات اول روز یکشنبه چهار فضانورد را از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگرداند. این اولین فرود بر آب در تاریکی از زمان فرود آپولو ۸ بود. به گزارش بخش انگلیسی صدای امریکا کپسول درگن کمی پیش از ساعت ۳ صبح با چتر نجات در خلیج مکزیک در نزدیکی ساحل پاناما سیتی ایالت فلوریدا فرود آمد و دومین پرواز فضانورد توسط شرکت اسپیس اکس را با موفقیت به انجام رساند. این یک سفر بازگشت خیلی سریع از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بود که تنها ۶ ساعت و نیم طول کشید. ویکتور گلاور، شنون واکر و مایک هاپکینز، سه فضانورد آمریکایی و سویچی نوگوچی، فضانورد ژاپنی در همان کپسول «ریزی‌لیینس» که با آن در ماه نوامبر به مرکز فضایی پرتاب شدند، به زمین بازگشتند. از سمت چپ فضانوردان شنون واکر، ویکتور گلاور و مایک هاپکیز از آمریکا و سویچی نوگوچی از ژاپنماموریت ۱۶۷ روزه برای فضانوردان آمریکایی طولانی‌ترین ماموریت بود. رکورد قبلی ۸۴ روز، یعنی حدود سه ماه، بود که توسط فضانوردان ایستگاه فضایی اسکای‌لب ناسا در آخرین ماموریت خود در سال ۱۹۷۴ ثبت شد. با بازگشت ۴ فضانورد به زمین، اکنون ۷ فضانورد در ایستگاه فضایی باقی..

اسپیس‌اکس در ساعات اول روز یکشنبه چهار فضانورد را از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بازگرداند. این اولین فرود بر آب در تاریکی از زمان فرود آپولو ۸ بود.

به گزارش بخش انگلیسی صدای امریکا کپسول درگن کمی پیش از ساعت ۳ صبح با چتر نجات در خلیج مکزیک در نزدیکی ساحل پاناما سیتی ایالت فلوریدا فرود آمد و دومین پرواز فضانورد توسط شرکت اسپیس اکس را با موفقیت به انجام رساند.

Support teams work around the SpaceX Crew Dragon Resilience spacecraft shortly after it landed with NASA astronauts Mike…

این یک سفر بازگشت خیلی سریع از ایستگاه فضایی بین‌المللی به زمین بود که تنها ۶ ساعت و نیم طول کشید.

ویکتور گلاور، شنون واکر و مایک هاپکینز، سه فضانورد آمریکایی و سویچی نوگوچی، فضانورد ژاپنی در همان کپسول «ریزی‌لیینس» که با آن در ماه نوامبر به مرکز فضایی پرتاب شدند، به زمین بازگشتند.

NASA astronauts Shannon Walker, left, Victor Glover, Mike Hopkins, and Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) astronaut…
از سمت چپ فضانوردان شنون واکر، ویکتور گلاور و مایک هاپکیز از آمریکا و سویچی نوگوچی از ژاپن

ماموریت ۱۶۷ روزه برای فضانوردان آمریکایی طولانی‌ترین ماموریت بود. رکورد قبلی ۸۴ روز، یعنی حدود سه ماه، بود که توسط فضانوردان ایستگاه فضایی اسکای‌لب ناسا در آخرین ماموریت خود در سال ۱۹۷۴ ثبت شد.

با بازگشت ۴ فضانورد به زمین، اکنون ۷ فضانورد در ایستگاه فضایی باقی مانده‌اند که چهار نفر از آنها یک هفته پیش از طریق اسپیس‌اکس به آنجا سفر کردند.