۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سفرهای تبليغاتی جو بایدن برای تشريح طرح ۴ تریلیون دلاری

سفرهای تبليغاتی جو بایدن برای تشريح طرح ۴ تریلیون دلاری جو بایدن، رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت در سفری به نواحی ساحلی ایالت ویرجینیا توضیح داد که طرح ۴ تریلیون دلاری دولت او در زمینه زیرساخت‌ها و کمک هزینه اجتماعی برای خانواده‌ها چگونه به نظام آموزشی کشور کمک خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز آقای بایدن همراه با همسرش که آموزگار کالج‌های دولتی است از یک مدرسه ابتدایی در شهر یورک تاون دیدن کردند. آقای بایدن از شاگردان مدرسه پرسید به چه مشاغلی علاقه دارند و پاسخ‌های گوناگونی، از آشپز و طراح مد گرفته تا آرایشگر، دریافت کرد. رئیس جمهور ایالات متحده قرار است از یک کالج دولتی در شهر نورفولک ویرجینیا نیز دیدن کند. این دیدارها بخشی از سفرهای آقای بایدن برای تشریح برنامه خود موسوم به «بازگرداندن آمریکا به مسیر درست» است. محورهای اصلی این برنامه اختصاص حدود ۲ تریلیون دلار به زیرساخت‌های کشور و حدود ۱.۸ تریلیون دلار به کمک هزینه و خدمات اجتماعی برای خانواده هاست. حدود یک تریلیون دلار از «طرح خانوارهای آمریکایی» طی ۱۰ سال برای آموزش و پرورش و نگهداری از کودکان خردسال و حدود ۸۰۰ م..

سفرهای تبليغاتی جو بایدن برای تشريح طرح ۴ تریلیون دلاری

جو بایدن، رییس جمهور آمریکا روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت در سفری به نواحی ساحلی ایالت ویرجینیا توضیح داد که طرح ۴ تریلیون دلاری دولت او در زمینه زیرساخت‌ها و کمک هزینه اجتماعی برای خانواده‌ها چگونه به نظام آموزشی کشور کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز آقای بایدن همراه با همسرش که آموزگار کالج‌های دولتی است از یک مدرسه ابتدایی در شهر یورک تاون دیدن کردند. آقای بایدن از شاگردان مدرسه پرسید به چه مشاغلی علاقه دارند و پاسخ‌های گوناگونی، از آشپز و طراح مد گرفته تا آرایشگر، دریافت کرد.

رئیس جمهور ایالات متحده قرار است از یک کالج دولتی در شهر نورفولک ویرجینیا نیز دیدن کند.

این دیدارها بخشی از سفرهای آقای بایدن برای تشریح برنامه خود موسوم به «بازگرداندن آمریکا به مسیر درست» است. محورهای اصلی این برنامه اختصاص حدود ۲ تریلیون دلار به زیرساخت‌های کشور و حدود ۱.۸ تریلیون دلار به کمک هزینه و خدمات اجتماعی برای خانواده هاست.

حدود یک تریلیون دلار از «طرح خانوارهای آمریکایی» طی ۱۰ سال برای آموزش و پرورش و نگهداری از کودکان خردسال و حدود ۸۰۰ میلیون دلار دیگر نیز در قالب معافیت از مالیات به خانواده‌های طبقات متوسط و کم درآمد اختصاص خواهد یافت.

کاخ سفید اعلام کرد که در این طرح حدود ۲۰۰ میلیارد دلار برای مهد کودک رایگان و حدود ۱۰۹ میلیارد دلار برای شهریه دو سال تحصیل در کالج‌های دولتی فارغ از سطح درآمد خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

جو بایدن برای تشریح این طرح‌ها روز سه‌شنبه به لوئیزیانا، نیواورلئان و لیک چالرز سفر خواهد کرد و کامالاهریس، معاون رییس جمهور نیز به میلواکی.

جو بایدن وعده داده که برای تصویب این طرح و اجرای سایر سیاست‌های خود با نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در مجالس قانونگذاری همکاری خواهد کرد. ولی پیشبرد این طرح‌ها مستلزم افزایش مالیات بر درآمد لایه‌های ثروتمند است و حزب جمهوری‌خواه همواره با این سیاست مخالف بوده است.

آقای بایدن قرار است روز ۲۲ اردیبهشت با هدف یافتن راهی برای توافق با رهبران دو حزب در کنگره ملاقات کند. مجالس قانونگذاری آمریکا به شدت دچار دو دستگی و تقابل هستند و حزب دمکرات در هر دو مجلس اکثریت بسیار ناچیزی دارد.

جو بایدن در طول کارزار انتخاباتی خود همواره وعده داده بود که با جمهوری‌خواهان همکاری خواهد کرد ولی مهم‌ترین سیاست او که مشوق‌های مالی ۱.۹ تریلیون دلاری برای مقابله با بحران کرونا بود حتی یک رای جمهوری‌خواهان را هم کسب نکرد.

جمهوری‌خواهان از هم‌اکنون به استراتژی خود برای انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۲۲ می اندیشند و به نظر می‌رسد که در حال حاضر تمامی اختلافات درونی خود را کنار گذاشته و حول ضدیت با جو بایدن متحد شده‌اند.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ ش.ر/س.ن