۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پرزیدنت بایدن با اشاره به واکسیناسیون همگانی: وضعیت همه‌گیری در آمریکا تا پایان تابستان تغییر خواهد کرد

پرزیدنت بایدن می گوید وضعیت آمریکا از نظر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در اواخر تابستان متفاوت خواهد بود. رییس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت با توجه به گسترش واکسیناسیون و زمان رسیدن جامعه به ایمنی جمعی و گروهی، گفت: «بحث‌هایی درباره تعریف ایمنی جمعی یا گروهی وجود دارد. یعنی آیا هفتاد درصد، یا شصت و هشت درصد، و یا هشتاد و یک درصد جمعیت [باید واکسینه شده باشد]؟ ... نکته این است که اکنون واکسیناسیون از شانزده سال به بالا مجاز شده است و همه می‌توانند بدون وقت قبلی واکسن بزنند،‌ و از این رو تا پایان تابستان ما در وضع متفاوتی خواهیم بود. من از همه خواهش می‌کنم که واکسینه شوند.» کارشناسان بهداشت و سلامت بر این باورند که به دو علت عمده شیوع انواع جهش یافته ویروس کرونا در آمریکا و تردید در بین مردم بابت واکسینه شدن، ممکن است هیچگاه این کشور به سطح ایمنی گروهی یا جمعی نرسد. در آمریکا تاکنون ۳۳ میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۵۹۱ هزار نفر نیز جان خود را از دست دادند. دولت پرزیدنت بایدن می‌گوید زودتر از هدف از قبل اعلام شده، به ۲۰۰ میلیون واکسیناسیون رسیده و امیدوار است با واکسیناس..

پرزیدنت بایدن می گوید وضعیت آمریکا از نظر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در اواخر تابستان متفاوت خواهد بود.

رییس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت با توجه به گسترش واکسیناسیون و زمان رسیدن جامعه به ایمنی جمعی و گروهی، گفت: «بحث‌هایی درباره تعریف ایمنی جمعی یا گروهی وجود دارد. یعنی آیا هفتاد درصد، یا شصت و هشت درصد، و یا هشتاد و یک درصد جمعیت [باید واکسینه شده باشد]؟ … نکته این است که اکنون واکسیناسیون از شانزده سال به بالا مجاز شده است و همه می‌توانند بدون وقت قبلی واکسن بزنند،‌ و از این رو تا پایان تابستان ما در وضع متفاوتی خواهیم بود. من از همه خواهش می‌کنم که واکسینه شوند.»

کارشناسان بهداشت و سلامت بر این باورند که به دو علت عمده شیوع انواع جهش یافته ویروس کرونا در آمریکا و تردید در بین مردم بابت واکسینه شدن، ممکن است هیچگاه این کشور به سطح ایمنی گروهی یا جمعی نرسد.

در آمریکا تاکنون ۳۳ میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۵۹۱ هزار نفر نیز جان خود را از دست دادند. دولت پرزیدنت بایدن می‌گوید زودتر از هدف از قبل اعلام شده، به ۲۰۰ میلیون واکسیناسیون رسیده و امیدوار است با واکسیناسیون بیشتر، به زودی وضعیت در آمریکا عادی شود.