۲ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

انفجار در نزدیکی مدرسه دخترانه کابل ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت

انفجار در نزدیکی مدرسه دخترانه کابل ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت زن مجروحی در پی انفجار به بیمارستان منقل می‌شود انفجاری در نزدیکی مدرسه دخترانه «سیدالشهدا» در کابل حداقل ۳۰ کشته و ۵۲ زخمی بر جای گذاشته است. طارق آرین سخنگوی وزارت کشور افغانستان روز شنبه ۱۸ اردیبهشت با اعلام این خبر گفته بیشتر زخمی‌‌ها، دانش‌آموز هستند. وی اما توضیحی درباره چگونگی انفجار نداده است. آقای آرین تاکید کرد که احتمال افزایش تلفات وجود دارد. یک مقام رسمی افغانستان که نخواسته نامی از وی برده شود، در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز شمار قربانیان انفجار را ۴۰ نفر عنوان کرده و گفته است اکثریت آنها دانش‌آموزان دختر بودند. غلام نظری سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان نیز اعلام کرد که ۴۶ نفر در رابطه با انفجار کابل به بیمارستان منتقل شده‌اند. البته تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عمده نگرفته و سخنگوی طالبان هم با «محکوم کردن» این انفجار گفت که در این حادثه غیرنظامیان هدف گرفته شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، انفجار در نزدیکی مدرسه دخترانه «سید الشهدا» در شهرک «اتفاق» واقع در غرب کابل اتفاق افتاده که شیعیان زیادی زن..

انفجار در نزدیکی مدرسه دخترانه کابل ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشت

زن مجروحی در پی انفجار به بیمارستان منقل می‌شود
زن مجروحی در پی انفجار به بیمارستان منقل می‌شود

انفجاری در نزدیکی مدرسه دخترانه «سیدالشهدا» در کابل حداقل ۳۰ کشته و ۵۲ زخمی بر جای گذاشته است.

طارق آرین سخنگوی وزارت کشور افغانستان روز شنبه ۱۸ اردیبهشت با اعلام این خبر گفته بیشتر زخمی‌‌ها، دانش‌آموز هستند. وی اما توضیحی درباره چگونگی انفجار نداده است.

آقای آرین تاکید کرد که احتمال افزایش تلفات وجود دارد.

یک مقام رسمی افغانستان که نخواسته نامی از وی برده شود، در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز شمار قربانیان انفجار را ۴۰ نفر عنوان کرده و گفته است اکثریت آنها دانش‌آموزان دختر بودند.

غلام نظری سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان نیز اعلام کرد که ۴۶ نفر در رابطه با انفجار کابل به بیمارستان منتقل شده‌اند.

البته تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عمده نگرفته و سخنگوی طالبان هم با «محکوم کردن» این انفجار گفت که در این حادثه غیرنظامیان هدف گرفته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، انفجار در نزدیکی مدرسه دخترانه «سید الشهدا» در شهرک «اتفاق» واقع در غرب کابل اتفاق افتاده که شیعیان زیادی زندگی می‌کنند و پیش از این ستیزه‌جویان داعش نیز حملاتی در این منطقه ترتیب داده بودند.

تلویزیون طلوع افغانستان گزارش داده که انفجار زمانی رخ داده که دانش‌آموزان در حال ترک مدرسه بودند.

این گزارش می‌گوید ابتدا یک خودرو منفجر شد و سپس دو انفجار دیگر اتفاق افتاد و از این رو اکثریت قربانیان دانش‌آموزان دختر بوده‌اند.

تصاویر منتشر شده از کنار مدرسه «سیدالشهدا» نشان از بلند شدن دود غلیظ از محل حادثه انفجار دارد.

گزارش‌ها همچنین از حمله مردم خشمگین به آمبولانس‌ها و تجمع خانواده‌های قربانیان مقابل مدرسه و تلاش بخشی از مردم برای رفتن به بیمارستان و اهدای خون دارد.

افزایش خشونت‌ها در کشور در حالی است که آمریکا اخیرا آغاز به خارج کردن ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ نیروی باقی‌مانده خود در افغانستان کرده و قرار است تا سپتامبر سال جاری این سربازان به تدریج از افغانستان خارج شوند.

با استفاده از گزارش‌های رویترز، گاردین و آسوشیتدپرس؛ د.خ/س.ن