۲ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

حمله سایبری به شرکت تامین انرژی در آمریکا؛ فعالیت خط اصلی انتقال سوخت متوقف شد

حمله سایبری به شرکت تامین انرژی در آمریکا؛ فعالیت خط اصلی انتقال سوخت متوقف شد یک شرکت تامین‌کننده انرژی در ایالات متحده روز شنبه ۱۸ اردیبهشت اعلام کرد که در پی حمله سایبری ناچار به توقف فعالیت یکی از خطوط اصلی انتقال سوخت در آمریکا شده است. این خط لوله به طول بیش از ۸۸۵۰ کیلومتر، تامین‌کننده حدود ۴۵ درصد از کل سوخت مصرفی در ایالت‌های ساحل شرقی آمریکا است. بنابر اعلام شرکت انرژی «کلونیال پایپ‌لاین» حمله سایبری روز جمعه ۱۷ اردیبهشت رخ داده و برخی از سیستم‌های فناوری اطلاعات این شرکت نیز متاثر از این حمله با اخلال روبه‌رو شده است. گزارش‌ها حاکی است که هم‌اکنون یک تیم امنیت سایبری در حال بررسی ماهیت و دامنه حمله اخیر است و دستگاه‌های اجرایی و فدرال ایالات متحده نیز تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند. یک تحلیلگر حوزه نفت و انرژی در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس توضیح داد که پیامدهای این حمله بر روی ذخایر و قیمت سوخت به مدت زمان توقف فعالیت خط لوله منوط خواهد بود. این کارشناس تصریح کرد که اگر راه‌اندازی مجدد خط لوله پنج تا شش روز به طول بیانجامد، قیمت‌ها به ویژه در نواحی مرکزی ..

حمله سایبری به شرکت تامین انرژی در آمریکا؛ فعالیت خط اصلی انتقال سوخت متوقف شد

یک شرکت تامین‌کننده انرژی در ایالات متحده روز شنبه ۱۸ اردیبهشت اعلام کرد که در پی حمله سایبری ناچار به توقف فعالیت یکی از خطوط اصلی انتقال سوخت در آمریکا شده است.

این خط لوله به طول بیش از ۸۸۵۰ کیلومتر، تامین‌کننده حدود ۴۵ درصد از کل سوخت مصرفی در ایالت‌های ساحل شرقی آمریکا است.

بنابر اعلام شرکت انرژی «کلونیال پایپ‌لاین» حمله سایبری روز جمعه ۱۷ اردیبهشت رخ داده و برخی از سیستم‌های فناوری اطلاعات این شرکت نیز متاثر از این حمله با اخلال روبه‌رو شده است.

گزارش‌ها حاکی است که هم‌اکنون یک تیم امنیت سایبری در حال بررسی ماهیت و دامنه حمله اخیر است و دستگاه‌های اجرایی و فدرال ایالات متحده نیز تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده‌اند.

یک تحلیلگر حوزه نفت و انرژی در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس توضیح داد که پیامدهای این حمله بر روی ذخایر و قیمت سوخت به مدت زمان توقف فعالیت خط لوله منوط خواهد بود.

این کارشناس تصریح کرد که اگر راه‌اندازی مجدد خط لوله پنج تا شش روز به طول بیانجامد، قیمت‌ها به ویژه در نواحی مرکزی آلاباما گرفته تا ناحیه واشینگتن دی‌سی سر به فلک می‌کشد.

هنوز مشخص نیست این حمله توسط چه شخص یا گروهی و با چه انگیزه‌ای انجام گرفته است.

در آخرین هفته‌های ریاست جمهوری دونالد ترامپ، هکرهای وابسته به روسیه دو حمله سایبری علیه آمریکا انجام دادند.

دولت جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا، به دلیل تلاش «سایبری» روسیه با هدف دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر گذشته و همچنین حمله هکرهای وابسته به کرملین به سامانه کامپیوتری وزارتخانه‌ها و نهادهای فدرال ایالات متحده، تحریم‌های جدیدی علیه ۳۶ فرد حقیقی و حقوقی در روسیه وضع کرد.

با استفاده از گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس و سایت رادیو فردا/ آ.ت/ س.ن