۲ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

توقیف یک محموله بزرگ و غیرقانونی سلاح توسط نیروی دریایی آمریکا در دریای عرب

ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که رزمناو مجهز به موشک‌های هدایت‌شونده «یواس‌اس مونتری» روزهای پنج‌شنبه و جمعه یک محموله غیرقانونی سلاح را از یک کشتی بدون تابعیت در آب‌های بین‌المللی در شمال دریای عرب توقیف کرده است. Thousands of illicit weapons interdicted by guided-missile cruiser @USSMonterey (CG 61) from a stateless dhow in international waters of the North Arabian Sea on May 6-7. Cache of weapons included advanced Russian-made anti-tank guided missiles & Chinese Type 56 assault rifles. pic.twitter.com/07Fv92vbrV — U.S. 5th Fleet (@US5thFleet) May 8, 2021به گزارش خبرگزاری رویترز این ناوگان مستقر در بحرین در بیانیه‌ای گفت: «انبار اسلحه شامل ده‌ها موشک پیشرفته روسی ضدتانک، موشک‌های هدایت‌شونده، هزاران قبضه اسلحه چینی نوع ٥٦، و صدها تیربار پی‌کی‌ام، اسلحه‌های تک‌تیرانداز، آر‌پی‌جی... و دوربین‌های پیشرفته تفنگ بود.» این بیانیه همچنین می‌افزاید که تمامی این ادوات جنگی در کنترل ایالات متحده است و تحقیقات درباره منبع و نیز مقصد آنها در جریان است. بر اساس بیانیه، «پس از برد..

ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که رزمناو مجهز به موشک‌های هدایت‌شونده «یواس‌اس مونتری» روزهای پنج‌شنبه و جمعه یک محموله غیرقانونی سلاح را از یک کشتی بدون تابعیت در آب‌های بین‌المللی در شمال دریای عرب توقیف کرده است.

Thousands of illicit weapons interdicted by guided-missile cruiser @USSMonterey (CG 61) from a stateless dhow in international waters of the North Arabian Sea on May 6-7.
Cache of weapons included advanced Russian-made anti-tank guided missiles & Chinese Type 56 assault rifles. pic.twitter.com/07Fv92vbrV

— U.S. 5th Fleet (@US5thFleet) May 8, 2021

به گزارش خبرگزاری رویترز این ناوگان مستقر در بحرین در بیانیه‌ای گفت: «انبار اسلحه شامل ده‌ها موشک پیشرفته روسی ضدتانک، موشک‌های هدایت‌شونده، هزاران قبضه اسلحه چینی نوع ٥٦، و صدها تیربار پی‌کی‌ام، اسلحه‌های تک‌تیرانداز، آر‌پی‌جی… و دوربین‌های پیشرفته تفنگ بود.»

این بیانیه همچنین می‌افزاید که تمامی این ادوات جنگی در کنترل ایالات متحده است و تحقیقات درباره منبع و نیز مقصد آنها در جریان است.

بر اساس بیانیه، «پس از برداشتن تمامی محموله غیرقانونی، کشتی از لحاظ ارزش دریایی ارزیابی شد، و به خدمه آن نیز پس از بازجویی و قبل از آزادی‌شان غذا و آب داده شد.»