۱ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

شکست سنگین والیبال ایران در لیگ ملت‌ها

شکست سنگین والیبال ایران در لیگ ملت‌ها تیم ملی والیبال ایران، لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ به میزبانی ایتالیا را با پذیرش شکستی سنگین در برابر ژاپن آغاز کرد. این نخستین بازی ایران با سرمربیگری ولادیمیر آلکنو از روسیه بود. ایران با این رقابت‌ها به استقبال المپیک توکیو می‌رود. محمدطاهر وادی، میثم صالحی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، امیر غفور و محمدرضا حضرت‌پور بازیکنان آغازگر ایران در این مسابقه بودند. سعید معروف به دلیل سرما خوردگی غایب بود. ست اول بازی با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به پایان رسید. شاگردان ناکاگائیچی ستاره سابق والیبال ژاپن، ست دوم را هم ۲۵ بر ۲۲ بردند. آلکنو تصمیم گرفت فیاضی را جایگزین صالحی کند، اما تغییر محسوسی در روند بازی ایران پدید نیامد. بیشتر در این باره: ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران می‌شود رضا عابدینی در ابتدای ست دوم به دلیل بالا بودن دمای بدنش، تا مشخص‌شدن نتیجه تست کرونا به اتاق ایزوله رفت. نتیجه تست آنتی‌ژن او در ابتدای بازی منفی بود ولی با تب ۳۸ درجه، دوباره تحت آزمایش PCR قرار گرفت. میزبان المپیک ۲۰۲۰ در سومین دست از این مسابقه که بین برترین‌های..

شکست سنگین والیبال ایران در لیگ ملت‌ها رضا عابدینی (مرکز تصویر) در ابتدای ست دوم به دلیل بالا بودن دمای بدنش، تا مشخص‌شدن نتیجه تست کرونا به اتاق ایزوله رفت

تیم ملی والیبال ایران، لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ به میزبانی ایتالیا را با پذیرش شکستی سنگین در برابر ژاپن آغاز کرد.

این نخستین بازی ایران با سرمربیگری ولادیمیر آلکنو از روسیه بود. ایران با این رقابت‌ها به استقبال المپیک توکیو می‌رود.

محمدطاهر وادی، میثم صالحی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، امیر غفور و محمدرضا حضرت‌پور بازیکنان آغازگر ایران در این مسابقه بودند. سعید معروف به دلیل سرما خوردگی غایب بود.
ست اول بازی با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به پایان رسید. شاگردان ناکاگائیچی ستاره سابق والیبال ژاپن، ست دوم را هم ۲۵ بر ۲۲ بردند.

آلکنو تصمیم گرفت فیاضی را جایگزین صالحی کند، اما تغییر محسوسی در روند بازی ایران پدید نیامد.

 بیشتر در این باره:

ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران می‌شود

رضا عابدینی در ابتدای ست دوم به دلیل بالا بودن دمای بدنش، تا مشخص‌شدن نتیجه تست کرونا به اتاق ایزوله رفت. نتیجه تست آنتی‌ژن او در ابتدای بازی منفی بود ولی با تب ۳۸ درجه، دوباره تحت آزمایش PCR قرار گرفت.

میزبان المپیک ۲۰۲۰ در سومین دست از این مسابقه که بین برترین‌های آسیا برگزار می‌شد نیز به برتری رسید. این بار نتیجه ۲۶ بر ۲۴ از آن ژاپنی‌ها شد.
در تیم ایران غفور با ۱۵ و عبادی‌پور با کسب ۱۱ امتیاز، پرامتیازترین بازیکنان بودند. اما ستاره زمین یوکی ایشی‌کاوا بود که در میلان ایتالیا بازی می‌کند. او به تنهایی ۱۸ امتیاز به دست آورد.

او به خبرنگاران گفت: «خوشحالم که در یک بازی سرعتی توانستیم ایران را را شکست دهیم. سال پرچالشی داشتیم اما می‌خواهیم همین آهنگ را ادامه دهیم.»

ایران در بازی بعدی، شنبه مقابل روسیه مدافع عنوان قهرمانی به میدان خواهد رفت. یعنی تقابل آلکنو با تیمی که سالیان متمادی هدایتش را برعهده داشته.

عبادی‌پور کاپیتان ایران گفت: «ژاپن با استفاده از اشتباهات ما بازی را برد. باید از ژاپن یاد بگیریم که برای موفقیت در والیبال باید به نفر کناری خود کمک کنیم. هیچ تیمی بدون رعایت این نکته شانس پیروزی ندارد و بزرگترین تیم‌های جهان هم دچار مشکل خواهند شد.»

در سایر دیدارها آلمان ۳-۰ استرالیا را شکست داد و فرانسه نیز با همین نتیجه از سد بلغارستان گذشت.