۲ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کارکنان صنعت نفت در ایران بار دیگر اعتراض کردند

در ادامه اعتراضات کارکنان صنعت نفت در ایران، کارکنان رسمی هلدینگ خلیج فارس، روز دوشنبه، دهم خرداد، دوباره تجمع اعتراضی برگزار کردند. ایلنا، خبرگزاری کار در ایران، گزارش داد که «پایبندی هلدینگ خلیج فارس به مفاد قرارداد منعقده با شرکت صنایع پتروشیمی» و همچنین «رفع ممنوعیت انتقال دائم به سایر شرکت‌های تابعه نفت» از خواسته‌های معترضان در این تجمع عنوان شده است. بنا بر این گزارش، کارکنان معترض تعداد خود را حدود ۵۲۰۰ نفر عنوان کرده اند. اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز روز، دوشنبه، عکس‌ها و ویدئوهایی از تجمع کارکنان رسمی نفت هلدینگ خلیج فارس در مقابل پتروشیمی بندر ماهشهر منتشر کرده است. View this post on InstagramA post shared by اتحادیه آزاد کارگران ایران (@ettehad.azad) بنا بر گزارش‌ها، اعتراضات کارکنان صنعت نفت از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و به شکل‌گیری تجمعی در مقابل مجلس شورای اسلامی در روز بیستم اردیبهشت با حضور نمایندگان کارکنان صنعت نفت از سراسر کشور انجامید. در هفته گذشته نیز اعتراضاتی در تهران، اهواز، عسلویه، ماهشهر، گچساران، آبادان، بهرگان، لاوان، و میدان نفتی ابوذر در ..

در ادامه اعتراضات کارکنان صنعت نفت در ایران، کارکنان رسمی هلدینگ خلیج فارس، روز دوشنبه، دهم خرداد، دوباره تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ایلنا، خبرگزاری کار در ایران، گزارش داد که «پایبندی هلدینگ خلیج فارس به مفاد قرارداد منعقده با شرکت صنایع پتروشیمی» و همچنین «رفع ممنوعیت انتقال دائم به سایر شرکت‌های تابعه نفت» از خواسته‌های معترضان در این تجمع عنوان شده است.

بنا بر این گزارش، کارکنان معترض تعداد خود را حدود ۵۲۰۰ نفر عنوان کرده اند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز روز، دوشنبه، عکس‌ها و ویدئوهایی از تجمع کارکنان رسمی نفت هلدینگ خلیج فارس در مقابل پتروشیمی بندر ماهشهر منتشر کرده است.

View this post on Instagram

A post shared by اتحادیه آزاد کارگران ایران (@ettehad.azad)

بنا بر گزارش‌ها، اعتراضات کارکنان صنعت نفت از اوایل اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و به شکل‌گیری تجمعی در مقابل مجلس شورای اسلامی در روز بیستم اردیبهشت با حضور نمایندگان کارکنان صنعت نفت از سراسر کشور انجامید. در هفته گذشته نیز اعتراضاتی در تهران، اهواز، عسلویه، ماهشهر، گچساران، آبادان، بهرگان، لاوان، و میدان نفتی ابوذر در استان بوشهر گزارش شد.

♦️ ویدئو کوتاه | وزیر مافیایی، دشمن نفتی‌هایی؛ #تجمع و #اعتراض کارکنان صنعت #نفت مقابل مجلس pic.twitter.com/ulusi524hJ

— VOA Farsi (@VOAIran) May 26, 2021

اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز با صدور بیانیه‌ای از اعتراضات کارکنان صنعت نفت حمایت کرده است. معترضان می‌گویند حقوق دریافتی کارکنان وزارت نفت پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیست.