۲۸ خرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پنتاگون: از آتش‌سوزی و از بین رفتن یک شناور ایرانی آگاه هستیم

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، در پاسخ به پرسشی در مورد آتش‌سوزی و غرق شدن یک شناور ایرانی با بیان این که از این موضوع آگاه است، افزود ارائه هرگونه جزئیاتی در این مورد بر عهده نیروی دریایی ایران است. سخنگوی پنتاگون در جلسه روز چهارشنبه ۱۲ خرداد با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد این حادثه و تاثیر آن بر نیروی دریایی ایران گفت: «این مسئله‌ای است که نیروی دریایی ایران باید در مورد آن صحبت کند. ولی ما از موضوع از بین رفتن یکی از کشتی‌های آن‌ها در پی آتش‌سوزی آگاه هستیم. ما می‌دانیم که این یک کشتی پشتیبانی در نیروی دریایی دولتی ایران بود.» جان کربی در مورد تاثیر این حادثه بر ناوگان نیروی دریایی ایران، گفت: «ما در جایگاهی نیستیم که با جزئیات زیاد در مورد آن صحبت کنیم و این چیزی است که ایرانی‌ها بیشتر می‌توانند در مورد آن بگویند.» خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد کشتی خارک، «بزرگترین» کشتی نیروی دریایی ایران، در پی آتش‌سوزی و در حالی که همه خدمه از آن خارج شده بودند، غرق شد. شناور نیروی دریایی ایران در پی آتش‌سوزی غرق شدخبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد کشتی خارک، در پی آتش..

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، در پاسخ به پرسشی در مورد آتش‌سوزی و غرق شدن یک شناور ایرانی با بیان این که از این موضوع آگاه است، افزود ارائه هرگونه جزئیاتی در این مورد بر عهده نیروی دریایی ایران است.

سخنگوی پنتاگون در جلسه روز چهارشنبه ۱۲ خرداد با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی در مورد این حادثه و تاثیر آن بر نیروی دریایی ایران گفت: «این مسئله‌ای است که نیروی دریایی ایران باید در مورد آن صحبت کند. ولی ما از موضوع از بین رفتن یکی از کشتی‌های آن‌ها در پی آتش‌سوزی آگاه هستیم. ما می‌دانیم که این یک کشتی پشتیبانی در نیروی دریایی دولتی ایران بود.»

جان کربی در مورد تاثیر این حادثه بر ناوگان نیروی دریایی ایران، گفت: «ما در جایگاهی نیستیم که با جزئیات زیاد در مورد آن صحبت کنیم و این چیزی است که ایرانی‌ها بیشتر می‌توانند در مورد آن بگویند.»

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد کشتی خارک، «بزرگترین» کشتی نیروی دریایی ایران، در پی آتش‌سوزی و در حالی که همه خدمه از آن خارج شده بودند، غرق شد.

FILE PHOTO: The Iranian Navy helicopter carrier Kharg is docked at Port Sudan at the Red Sea Stateشناور نیروی دریایی ایران در پی آتش‌سوزی غرق شدخبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد کشتی خارک، در پی آتش‌سوزی و در حالی که همه خدمه از آن خارج شده بودند، غرق شد.

سخنگوی پنتاگون در مورد دیداری که قرار است روز پنجشنبه بین لوید آستین و بنی گانتز انجام شود نیز گفت: «در مورد مباحث مورد مذاکره در دیدار فردا میان وزیران آمریکا و دفاع اسرائیل، وقتی دیدار انجام شد مباحث آن را اعلام می‌کنیم.» وی با این حال ابراز اطمینان کرد که «عملیات اخیر اسرائیل در غزه» و «فعالیت‌های مستمر ایران در منطقه» از جمله موضوعات مورد گفت‌و‌گو خواهد بود.

Pentagon spokesman John Kirby speaks during a media briefing at the Pentagon in Washington, Tuesday, June 1, 2021. (AP Photo…پنتاگون: رفتارهای بدخواهانه جمهوری اسلامی ایران در دیدار وزیران دفاع آمریکا و اسرائیل طرح می‌شودسخنگوی پنتاگون اعلام کرد پنجشنبه این هفته بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل در واشینگتن با وزیر دفاع آمریکا دیدار خواهد کرد و مباحث امنیتی منطقه‌ای مانند جمهوری اسلامی ایران ایران و رفتارهای بدخواهانه آن‌ها به طور حتم به بحث گذاشته می‌شود.