۲ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مینا خیری، مجری و گوینده خبر افغانستان، در پی انفجار مین در کابل کشته شد

مینا خیری، مجری و گوینده خبر افغانستان، در پی انفجار مین در کابل کشته شد مینا خیری مینا خیری، مجری و گوینده شبکه‌های خبری آریانانیوز و رادیو آریانا که در پی انفجار روز گذشته در ناحیه ششم کابل، پایتخت افغانستان، به‌شدت زخمی شده بود جان باخت. گزارش‌ها حاکی است که انفجار مین در منطقه «پل سوخته» در کابل تاکنون سه کشته و پنج زخمی برجای گذاشته است. به گفته رسانه‌ها مادر خانم خیری نیز در این انفجار جان باخته و خواهرش در میان مجروحان است. سازمان «گزارشگران بدون مرز» دو روز پیش از این انفجار، از دادستان دیوان جزایی جهانی (آی‌سی‌سی) خواسته بود تا درباره جنایت جنگی علیه خبرنگاران در افغانستان تحقیق کند. بنابر اعلام مرکز خبرنگاران افغانستان، مینا خیری نخستین خبرنگار زن است که در سال جاری خورشیدی در افغانستان جانش را از دست داده است. خانم خیری در ماه مه سال ۲۰۱۷ به‌عنوان گرداننده و گوینده برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی همکاری با شبکه‌های آریانا و آریانانیوز را آغاز کرد. اسفندماه پارسال، در پی ادامه خشونت شبه‌نظامیان در افغانستان، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ زن رو..

مینا خیری، مجری و گوینده خبر افغانستان، در پی انفجار مین در کابل کشته شد

مینا خیری
مینا خیری

مینا خیری، مجری و گوینده شبکه‌های خبری آریانانیوز و رادیو آریانا که در پی انفجار روز گذشته در ناحیه ششم کابل، پایتخت افغانستان، به‌شدت زخمی شده بود جان باخت.

گزارش‌ها حاکی است که انفجار مین در منطقه «پل سوخته» در کابل تاکنون سه کشته و پنج زخمی برجای گذاشته است. به گفته رسانه‌ها مادر خانم خیری نیز در این انفجار جان باخته و خواهرش در میان مجروحان است.

سازمان «گزارشگران بدون مرز» دو روز پیش از این انفجار، از دادستان دیوان جزایی جهانی (آی‌سی‌سی) خواسته بود تا درباره جنایت جنگی علیه خبرنگاران در افغانستان تحقیق کند.

بنابر اعلام مرکز خبرنگاران افغانستان، مینا خیری نخستین خبرنگار زن است که در سال جاری خورشیدی در افغانستان جانش را از دست داده است.

خانم خیری در ماه مه سال ۲۰۱۷ به‌عنوان گرداننده و گوینده برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی همکاری با شبکه‌های آریانا و آریانانیوز را آغاز کرد.

اسفندماه پارسال، در پی ادامه خشونت شبه‌نظامیان در افغانستان، فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ زن روزنامه‌نگار در این کشور به دلیل «نگرانی‌های امنیتی» شغل خود را کنار گذاشته‌اند.

با استفاده از توییتر گزارشگران بدون مرز و سایت آریانا نیوز/ آ.ت/ س.ن