۱ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سفیر آمریکا در سازمان ملل در سالگرد کشتار میدان تیان‌آن‌من: در کنار فعالان شجاع می‌ایستیم

سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد در سالگرد کشتار میدان تیان‌آن‌من در چین، ضمن ستایش از دلاوری جان‌باختگان آن قتل عام، بر حمایت ایالات متحده از فعالان شجاع تاکید کرد. لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، روز جمعه ۱۴ خرداد در این پیام گفت: «امروز و در سالگرد کشتار میدان تیان‌آن‌من، ما شجاعت معترضانی را که صرفا به دلیل مطالبه احترام به حقوق انسانی‌‌شان کشته شدند، گرامی می‌داریم و در کنار فعالان شجاعی که امروز به رغم سرکوب مستمر به آن‌ تلاش‌ها ادامه می‌دهند، می‌ایستیم.» On today's anniversary of the Tiananmen Square massacre, we honor the courage of the protesters who were killed for simply calling for their human rights to be respected, and stand with the brave activists who carry on their efforts today in the face of ongoing repression. — Ambassador Linda Thomas-Greenfield (@USAmbUN) June 4, 2021روز چهارم ژوئن ۱۹۸۹، دولت حزب کمونیست چین تانک‌ها و سربازان خود را برای برهم زدن هفته‌ها اعتراض در میدان تین‌آن‌من، به آن محل فرستاد. این اقدام با مقاومت معترضان ..

سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد در سالگرد کشتار میدان تیان‌آن‌من در چین، ضمن ستایش از دلاوری جان‌باختگان آن قتل عام، بر حمایت ایالات متحده از فعالان شجاع تاکید کرد.

لیندا تامس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، روز جمعه ۱۴ خرداد در این پیام گفت: «امروز و در سالگرد کشتار میدان تیان‌آن‌من، ما شجاعت معترضانی را که صرفا به دلیل مطالبه احترام به حقوق انسانی‌‌شان کشته شدند، گرامی می‌داریم و در کنار فعالان شجاعی که امروز به رغم سرکوب مستمر به آن‌ تلاش‌ها ادامه می‌دهند، می‌ایستیم.»

On today's anniversary of the Tiananmen Square massacre, we honor the courage of the protesters who were killed for simply calling for their human rights to be respected, and stand with the brave activists who carry on their efforts today in the face of ongoing repression.

— Ambassador Linda Thomas-Greenfield (@USAmbUN) June 4, 2021

روز چهارم ژوئن ۱۹۸۹، دولت حزب کمونیست چین تانک‌ها و سربازان خود را برای برهم زدن هفته‌ها اعتراض در میدان تین‌آن‌من، به آن محل فرستاد. این اقدام با مقاومت معترضان رو‌به‌رو شد و به درگیری‌های خونینی انجامید که در نتیجه آن شمار بسیار زیادی کشته و زخمی شدند. شمار کشته‌شدگان آن واقعه، که به کشتار میدان تین‌آن‌من معروف است، از چند صد نفر تا چند هزار نفر تخمین زده می‌شود.