۱ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه قطر خواستار مذاکرده ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج شد

وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه «سی‌ ان ‌بی ‌سی» پیشنهاد داد ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با مشارکت پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل مذاکره کنند. محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر روز جمعه ۱۴ خردادماه، با تاکید بر اینکه «هسته‌ اصلی» این مذاکرات باید توسط ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مدیریت شود افزود، هدف این گفت‌وگوها فراهم کردن «چارچوب امنیت منطقه‌ای» است. پیش از این مقام‌های عربستان سعودی و امارات خواستار حضور در مذاکرات احتمالی درباره فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران شده بودند. ایران امسال مذاکراتی با عربستان سعودی و با میانجیگری عراق داشت، ولی تهران بارها اعلام کرده است که قصد مذاکره در رابطه با برنامه موشکی خود را ندارد. پیش از این، یک مقام ارشد دولت جو بایدن، ضمن استقبال از گفتگوهای ایران و عربستان سعودی گفته بود، پیشرفت‌هایی در گفتگوهای هسته‌ای با هدف احیای برجام در وین، حاصل شده است. اختصاصی صدای آمریکا؛ استقبال یک مقام ارشد دولت بایدن از مذاکرات ایران و عربستان سعودییک مقام ارشد دولت پرزیدنت بایدن ضمن استقبال از گفتگوهای ایران و عربست..

وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه «سی‌ ان ‌بی ‌سی» پیشنهاد داد ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با مشارکت پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل مذاکره کنند.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر روز جمعه ۱۴ خردادماه، با تاکید بر اینکه «هسته‌ اصلی» این مذاکرات باید توسط ایران و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس مدیریت شود افزود، هدف این گفت‌وگوها فراهم کردن «چارچوب امنیت منطقه‌ای» است.

پیش از این مقام‌های عربستان سعودی و امارات خواستار حضور در مذاکرات احتمالی درباره فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران شده بودند.

ایران امسال مذاکراتی با عربستان سعودی و با میانجیگری عراق داشت، ولی تهران بارها اعلام کرده است که قصد مذاکره در رابطه با برنامه موشکی خود را ندارد.

پیش از این، یک مقام ارشد دولت جو بایدن، ضمن استقبال از گفتگوهای ایران و عربستان سعودی گفته بود، پیشرفت‌هایی در گفتگوهای هسته‌ای با هدف احیای برجام در وین، حاصل شده است.

حساب توئیتری شورای امنیت ملی کاخ سفید این واکنش را نشان داده است. اختصاصی صدای آمریکا؛ استقبال یک مقام ارشد دولت بایدن از مذاکرات ایران و عربستان سعودییک مقام ارشد دولت پرزیدنت بایدن ضمن استقبال از گفتگوهای ایران و عربستان سعودی، گفت که پیشرفت‌هایی در گفتگوهای هسته‌ای با هدف احیای برجام در وین، حاصل شده است.