۱ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

یک آتش سوزی دیگر؛ این بار در کارخانه فولاد زرند

کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در ایران از «آتش‌سوزی همراه با صدای انفجار» در زرند کرمان خبر می‌دهند. فرماندار زرند در نخستین ساعات بامداد یکشنبه ۱۶ خرداد، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس محل حادثه را «کارخانه فولاد زرند ایرانیان» معرفی کرده و گفته که «سر ریز شدن مواد مذاب باعث آتش‌سوزی شده» اما «خسارت جانی در بر نداشته» است. وبسایت محلی «صدای زرند» نیز تصاویری از حادثه منتشر کرده که حاکی از گستردی آتش سوزی است. اما مدیرعامل کارخانه به این وبسایت گفته که «انفجاری وجود نداشته است، بلکه وجود مشکل در زمان خروج مواد مذاب، موجب بروز آتش شده که حالتی انفجاری به خود گرفته است.» View this post on Instagram A post shared by زرند / پایگاه خبری صدای زرند (@sedayezarand) تصاویری از انفجار در کارخانه فولاد زرند کرمان که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. Sorry, but your browser cannot support embedded video of this type, you can download this video to view it offline. دانلود360p | 3 MB480p | 4 MB540p | 5 MB720p | 13 MB1080p | 22 MBاصلی | 28 MB اِمبد" />کپی دانلود صوتیدر روزهای اخیر چندین آتش سوزی..

کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در ایران از «آتش‌سوزی همراه با صدای انفجار» در زرند کرمان خبر می‌دهند.

فرماندار زرند در نخستین ساعات بامداد یکشنبه ۱۶ خرداد، در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس محل حادثه را «کارخانه فولاد زرند ایرانیان» معرفی کرده و گفته که «سر ریز شدن مواد مذاب باعث آتش‌سوزی شده» اما «خسارت جانی در بر نداشته» است.

وبسایت محلی «صدای زرند» نیز تصاویری از حادثه منتشر کرده که حاکی از گستردی آتش سوزی است. اما مدیرعامل کارخانه به این وبسایت گفته که «انفجاری وجود نداشته است، بلکه وجود مشکل در زمان خروج مواد مذاب، موجب بروز آتش شده که حالتی انفجاری به خود گرفته است.»

View this post on Instagram

A post shared by زرند / پایگاه خبری صدای زرند (@sedayezarand)

تصاویری از انفجار در کارخانه فولاد زرند کرمان که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

Sorry, but your browser cannot support embedded video of this type, you can download this video to view it offline.

دانلود360p | 3 MB480p | 4 MB540p | 5 MB720p | 13 MB1080p | 22 MBاصلی | 28 MB اِمبد" />کپی دانلود صوتی

در روزهای اخیر چندین آتش سوزی در ایران رخ داده که بزرگترین آنها آتش‌سوزی پالایشگاه تهران بود.

آتش‌سوزی در یک پالایشگاه در تهران آتش‌سوزی «گسترده» در پالایشگاه نفت در تهران؛ احتمال خرابکاری «تکذیب» شدبرخی کاربران در ایران با انتشار عکس‌ها و ویدئوهایی از آتش و دودی غلیظ و گسترده بر فراز تهران، از آتش‌سوزی یک «پالایشگاه» خبر داده بودند.

همزمان با این حادثه خط لوله انتقال نفت روستای برومی غیزانیه اهواز آتش گرفت.

⚡️ همزمان با ادامه #آتش‌سوزی#پالایشگاه نفت تهران ویدئویی از آتش سوزی در خط لوله انتقال #نفت روستای برومی #غیزانیه اهواز منتشر شد. شهرام وردک، سخنگوی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با تایید این خبر گفت که نشتی و گرمای شدید هوا باعث آن بوده و آتش به طور کامل مهار و خاموش شده است. pic.twitter.com/PzTLwUzTCs

— VOA Farsi (@VOAIran) June 3, 2021

همچنین آتش سوزی باعث غرق شدن شناور نیروی دریایی ارتش ایران شد.

FILE PHOTO: The Iranian Navy helicopter carrier Kharg is docked at Port Sudan at the Red Sea Stateشناور نیروی دریایی ایران در پی آتش‌سوزی غرق شدخبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد کشتی خارک، در پی آتش‌سوزی و در حالی که همه خدمه از آن خارج شده بودند، غرق شد.