۲۸ خرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

علی‌اکبر محتشمی‌پور از بنیان‌گذاران گروه شبه‌نظامی «حزب الله»، بر اثر کرونا درگذشت

علی‌اکبر محتشمی‌پور، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز و از وزیران سابق کشور در ایران، دوشنبه، هفدهم خرداد در پی ابتلا به کرونا درگذشت. محتشمی‌پور در دهه ۱۳۶۰، وقتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه بود، از بنیان‌گذاران «گروه‌های اسلامی در منطقه شام»، از جمله «حزب‌الله لبنان» و گروه‌های فلسطینی بود. او همچنین در گذشته نماینده مجلس شورای اسلامی بود. در روزهای گذشته انتشار یک فایل صوتی از تماس تلفنی میرحسین موسوی با پسر محتشمی‌پور، واکنش‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت. احوالپرسی میرحسین موسوی از سید علی‌اکبر محتشمی‌پور pic.twitter.com/ZwBCqDl8Ie — Hossein Kiani🌱حسین کیانی (@HosseinKiani20) June 3, 2021عرفان قانعی فرد، پژوهشگر در حوزه تاريخ و کارشناس امور ایران نیز در توئیتی از سوابق محتشمی‌پور در تشکیل گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه نوشته و همچنین اشاره کرده است که او «رئیس فراکسیون دوم خرداد» در مجلس ششم شورای اسلامي بود. سید علی‌اکبر محتشمی‌پور-از بنیانگذاران سازمان تروریستی حزب‌الله لبنان -رفیق #ميرحسين_موسوي، #خاتمی و #خلخالی پیشروان حرکت #اصلاح_طلبان در ایران بود! اصلاح طلب ها..

علی‌اکبر محتشمی‌پور، عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز و از وزیران سابق کشور در ایران، دوشنبه، هفدهم خرداد در پی ابتلا به کرونا درگذشت.

محتشمی‌پور در دهه ۱۳۶۰، وقتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه بود، از بنیان‌گذاران «گروه‌های اسلامی در منطقه شام»، از جمله «حزب‌الله لبنان» و گروه‌های فلسطینی بود. او همچنین در گذشته نماینده مجلس شورای اسلامی بود.

در روزهای گذشته انتشار یک فایل صوتی از تماس تلفنی میرحسین موسوی با پسر محتشمی‌پور، واکنش‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

احوالپرسی میرحسین موسوی از سید علی‌اکبر محتشمی‌پور pic.twitter.com/ZwBCqDl8Ie

— Hossein Kiani🌱حسین کیانی (@HosseinKiani20) June 3, 2021

عرفان قانعی فرد، پژوهشگر در حوزه تاريخ و کارشناس امور ایران نیز در توئیتی از سوابق محتشمی‌پور در تشکیل گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه نوشته و همچنین اشاره کرده است که او «رئیس فراکسیون دوم خرداد» در مجلس ششم شورای اسلامي بود.

سید علی‌اکبر محتشمی‌پور-از بنیانگذاران سازمان تروریستی حزب‌الله لبنان -رفیق #ميرحسين_موسوي، #خاتمی و #خلخالی پیشروان حرکت #اصلاح_طلبان در ایران بود! اصلاح طلب ها بود. در کنار #خلخالی از صدام حسین در جریان حمله به کویت حمایت کرد!
این #تروریست،رئیس فراکسیون دوم خرداد در مجلس بود! pic.twitter.com/Ut71Hv8dok

— Erfan Fard (@EQfard) June 7, 2021