۲ تیر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

تشدید حملات طالبان، کشته شدن ۱۵۰ سرباز ارتش افغانستان، و عقب‌نشینی نیروهای دولتی از سه شهرستان 

همزمان با ادامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، حملات طالبان نیز شدت یافته است و در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۵۰ تن از نیروهای نظامی افغانستان کشته شده‌اند. به گزارش رویترز، مقامات ارشد افغانستان می‌گویند شدت گرفتن حملات طالبان در شبانه روز گذشته سبب شده است که نیروهای دولتی از سه شهرستان در استان‌های فاریاب، ارزگان، و غور عقب‌نشینی کنند. بنا بر این گزارش، از زمان اعلام خروج نیروهای آمریکا از افغانستان تا کنون چند شهر و شهرستان به دست نیروهای طالبان افتاده است. در این حال، وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که عقب‌نشینی نیروهای دولتی، در تمام موارد جنبه «تاکتیکی» داشته است. افغانستان سی و چهار استان (ولایت) دارد و بنا بر گزارش رویترز، نبرد میان نیروهای دولتی و شبه نظامیان طالبان در بیست و شش استان در جریان است.

همزمان با ادامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، حملات طالبان نیز شدت یافته است و در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۵۰ تن از نیروهای نظامی افغانستان کشته شده‌اند.

به گزارش رویترز، مقامات ارشد افغانستان می‌گویند شدت گرفتن حملات طالبان در شبانه روز گذشته سبب شده است که نیروهای دولتی از سه شهرستان در استان‌های فاریاب، ارزگان، و غور عقب‌نشینی کنند.

بنا بر این گزارش، از زمان اعلام خروج نیروهای آمریکا از افغانستان تا کنون چند شهر و شهرستان به دست نیروهای طالبان افتاده است. در این حال، وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که عقب‌نشینی نیروهای دولتی، در تمام موارد جنبه «تاکتیکی» داشته است.

افغانستان سی و چهار استان (ولایت) دارد و بنا بر گزارش رویترز، نبرد میان نیروهای دولتی و شبه نظامیان طالبان در بیست و شش استان در جریان است.