۲۸ خرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

سیاستمدار منتقد کرملین در پی هشدارهایی در مورد بازداشتش، روسیه را ترک کرد

دیمیتری گودکوف، سیاستمدار مخالف روس پس از دریافت هشدارهای افراد نزدیک به کرملین در مورد دستگیری او در صورت ماندن در کشور، روسیه را ترک کرد و به اوکراین رفت. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، گودکوف ۴۱ ساله، عضو سابق پارلمان روسیه، روز سه شنبه گذشته به اتهام عدم پرداخت بدهی یک ملک اجاره ای بازداشت شد که البته این اتهام را رد می‌کند. آقای گودکوف روز پنجشنبه آزاد شد اما همچنان در یک پرونده قضایی مظنون محسوب می‌شود. او می‌گوید هدف اصلی، بازداشتن او از شرکت در انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر است. گروهی از مخالفان کرملین که بسیاری از آنها حامیان الکسی ناوالنی هستند پس از سرکوب گسترده مخالفان در پی تجمعات اعتراضی در خیابان‌ها با درخواست آزادی این منتقد زندانی، از کشور گریخته ا‌ند. آقای گودکوف در حساب کاربری تلگرام خود نوشت: «من به کیف نزدیک می‌شوم و در آنجا، جلسات و حضورهای تلویزیونی طولانی مدت را برنامه ریزی کرده ام.» کرملین می‌گوید بازداشت‌های اخیر سیاستمداران هیچ ارتباطی به سیاست ندارد و تلاش برای خالی کردن میدان از مخالفان سیاسی را رد کرده است. آمریکا چندین شهروند روسیه را به دلیل تلاش برای کشتن ..

دیمیتری گودکوف، سیاستمدار مخالف روس پس از دریافت هشدارهای افراد نزدیک به کرملین در مورد دستگیری او در صورت ماندن در کشور، روسیه را ترک کرد و به اوکراین رفت.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، گودکوف ۴۱ ساله، عضو سابق پارلمان روسیه، روز سه شنبه گذشته به اتهام عدم پرداخت بدهی یک ملک اجاره ای بازداشت شد که البته این اتهام را رد می‌کند.

آقای گودکوف روز پنجشنبه آزاد شد اما همچنان در یک پرونده قضایی مظنون محسوب می‌شود. او می‌گوید هدف اصلی، بازداشتن او از شرکت در انتخابات پارلمانی ماه سپتامبر است.

گروهی از مخالفان کرملین که بسیاری از آنها حامیان الکسی ناوالنی هستند پس از سرکوب گسترده مخالفان در پی تجمعات اعتراضی در خیابان‌ها با درخواست آزادی این منتقد زندانی، از کشور گریخته ا‌ند.

آقای گودکوف در حساب کاربری تلگرام خود نوشت: «من به کیف نزدیک می‌شوم و در آنجا، جلسات و حضورهای تلویزیونی طولانی مدت را برنامه ریزی کرده ام.»

کرملین می‌گوید بازداشت‌های اخیر سیاستمداران هیچ ارتباطی به سیاست ندارد و تلاش برای خالی کردن میدان از مخالفان سیاسی را رد کرده است.

In this handout photo provided by Moscow City Court Russian opposition leader Alexei Navalny talks to his lawyers standing in…آمریکا چندین شهروند روسیه را به دلیل تلاش برای کشتن منتقد سرشناس پوتین تحریم کرددولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه شنبه ۱۲ اسفند افرادی را در روسیه به خاطر آن چه که نقش آنها در تلاش برای به قتل رساندن آلکسی ناوالنی اعلام شده است، تحریم کرد. آقای ناوالنی منتقد اصلی ولادیمپر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، به شمار می‌رود.